fbpx
Strona głównaBiznesAsten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych

Historia firmy Asten Group, która mieści się obecnie przy ul. Bór w Częstochowie, zaczęła się ponad 20 lat temu. Wówczas nikt nie uwierzyłby, że w zaledwie dwie dekady maleńkie Tornado – bo tak nazywała się pierwsza działalność Asteniusza Myśliwca – zajmujące się dystrybucją elementów wentylacyjnych, zmieni się w prężnie działającą firmę, która będzie zatrudniać niemal sto osób.

Asteniusz Myśliwiec pasję do budowania i rozwijania biznesu miał we krwi. Już na studiach postanowił działać. To wtedy właśnie otworzył pierwszą działalność. Ciężko pracował, poświęcał jej każdą wolną chwilę. Ostatecznie w 2010 roku powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która do dnia dzisiejszego funkcjonuje jako Asten Group.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 1
Asteniusz Myśliwiec. Fot. Asten Group

Wyjątkowe marki Asten Group

Misją, która przyświecała Asten Group od samego początku, było „skupiać marki wyjątkowe”. W chwili obecnej spółka składa się z sześciu odrębnych marek tworzących grupę oraz dwóch firm bezpośrednio powiązanych z jej działalnością.

Plastigo to marka, która zajmuje się dystrybucją maszyn i urządzeń z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Oferuje swoim klientom także wsparcie serwisowe, usługi szkoleniowe, projekty automatyzacji, a nawet własne Laboratorium Badania Tworzyw Polimerowych.

Shini Europe to logistyczne centrum dystrybucji. Jest partnerem azjatyckiego producenta, lidera w branży urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dzięki prężnie działającej siatce dystrybutorów obsługuje klientów na terenie niemal całego, Starego Kontynentu.

Kolejną marką Asten Group jest Ozzone. To Centrum Wentylacji, które prowadzi hurtową oraz detaliczną sprzedaż urządzeń oraz rozwiązań wentylacyjnych. Specjalizuje się w produkcji blaszanych kształtek wentylacyjnych.

Vikk to Dystrybutor agregatów wody lodowej, chłodnic wentylatorowych oraz rozwiązań wentylacyjnych i chłodniczych dla przemysłu.

Technigo z kolei kompleksowo zaopatruje przetwórców tworzyw umożliwiając im zakup u jednego dostawcy niemal wszystkiego, co jest niezbędne w procesie produkcji – łącznie z produktami własnej produkcji, takimi jak np. stacje do rozładunku big-bagów.

Adino natomiast oferuje klientom pełne wsparcie w zakresie projektowania identyfikacji wizualnej.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 2
Fot.Asten Group

– Z pozoru marki mogą wydać się ze sobą niezwiązane, ale gdy zagłębimy się nieco bardziej w genezę ich powstawania, to wszystko stanie się jasne, połączy się w jedną, świetnie funkcjonującą całość – zauważa prezes zarządu Asten Group Asteniusz Myśliwiec. – Pomysł na tworzenie kolejnych marek stanowił tak naprawdę naturalny krok w rozwoju firmy i wynikał między innymi z potrzeb sygnalizowanych bezpośrednio przez naszych klientów. Vikk na przykład oferując systemy chłodzenia ułatwiał pracę przetwórcom, których zaopatrzyło już Plastigo. Z kolei –  w związku z tym, że od zawsze przykładamy ogromną wagę do wizerunku, spójności i jakości materiałów promocyjnych –  Adino zaczęło swoją działalność od oferowania usług właśnie tym klientom, którzy zwrócili uwagę na jakość naszej pracy i sami również chcieli podążać tą drogą.

Shini Germany i Havier to kolejne dwie firmy ściśle powiązane z częstochowską spółką Asten Group. Shini Germany to niemiecki dystrybutor osprzętu peryferyjnego, natomiast Havier z siedzibą także w Częstochowie, świadczy usługi z zakresu doradztwa personalnego.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 3
Fot. Asten Group

Asten Group: receptą na sukces są pracownicy

Kilka elementów miało decydujący wpływ na to, że firma osiągnęła szeroko rozumiany sukces. Jednym z nich jest m.in. wytrwałość. W historii Asten Group zdarzały się momenty ciężkie, które stanowiły duże wyzwania. Kluczowe okazało się przekształcenie ich w sukces, co było możliwe dzięki ciężkiej pracy całego zespołu. Asten Group może pochwalić się grupą oddanych pracowników – w wielu przypadkach tworzących firmę od kilku, a nawet kilkunastu lat.

Oczywiście, zdarza się, że niektórzy decydują się odejść i pójść inną drogą, ale bardzo duża część naszego zespołu to osoby mocno związane i identyfikujące się z firmą. Niejednokrotnie to właśnie z nami rozpoczynały swoją drogę zawodową pnąc się do góry po szczeblach kariery. Muszę przyznać, że sam jestem tego najlepszym przykładem – zauważa Adam Szubert, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Asten Group. – Średni staż osób aktualnie pracujących w firmie to 6,5 roku, a należy mieć na uwadze, że tylko w ciągu ostatnich kilku lat liczba „Astenowiczów” znacznie wzrosła.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 4
Adam Szubert. Fot. Asten Group

Zarząd firmy dokłada wszelkich starań, by jakość pracy w Asten Group była wysoka, a warunki uczciwe i pozwalające na poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Mamy świadomość, że sukces firmy w dużej mierze zawdzięczamy zgranemu zespołowi pracowników, dlatego staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki pracy, zawsze terminowe, uczciwe wynagrodzenie, pakiety medyczne i wiele innych –  podkreśla prezes Asteniusz Myśliwiec.

Jak dołączyć do „Astenowiczów”?

– Nic prostszego, wystarczy śledzić nasze ogłoszenia dostępne na stronie lub po prostu przesłać swoje CV. Szukamy ambitnych, otwartych i zaangażowanych osób, które chcą rozwijać się razem z nami – dodaje prezes.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 5
Fot. Asten Group

Pozytywne doświadczenia Asten Group

Aktualnie misja firmy brzmi „wywoływać pozytywne doświadczenia”, dlatego standardy współpracy są wysokie zarówno w stosunku do klientów zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że firma nie boi się niekonwencjonalnych rozwiązań. W wielu działaniach jest pionierem w branży, co często nie umyka uwadze konkurencji, szczególnie tej lokalnej, która chętnie inspiruje się działalnością Asten Group.

Od początku swojej działalności Firmę Asten Group niejednokrotnie wyróżniano zarówno na polu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Medal Europejski, Przedsiębiorstwo Fair Play, Innowator Śląska, Gazele Biznesu, Diament miesięcznika Forbes, Promotor Polskiej Gospodarki, Jurajski Produkt Roku, Ambasador Polskiej Gospodarki czy Rzetelna Firma to tylko niektóre z wyróżnień, które otrzymała firma, jej marki bądź oferowane produkty.

W bieżącym roku prezes firmy zajął drugie miejsce w Konkursie na Absolwenta Roku Politechniki Częstochowskiej. Firma dołączyła także do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców z oddziałem w Częstochowie oraz częstochowskiej loży BCC. 20 lat historii i ciężkiej, rzetelnej pracy pozwoliło osiągnąć stabilną pozycję i utworzyć rozpoznawalną markę.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 6
Fot. Asten Group

Asten Group dzieli się dobrem

Opisując Asten Group jako organizację nie sposób pominąć także działalności charytatywnej. Firma angażuje się w nią od początku swojego istnienia. Szlachetna Paczka, Mam Marzenie, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej w Częstochowie, Mikołaj z ulicy Krakowskiej, Częstochowska Fundacji Maxima Dzieciom, Stowarzyszenie Pielęgniarsko – Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” to tylko niektóre fundacje bądź akcje wspierane przez spółkę.

Asten Group stawia na rozwój

Na stronie internetowej firmy przeczytać można, że plany rozwojowe są szerokie. W bieżącym roku podpisana została umowa na budowę nowego magazynu przekraczającego 1600 metrów kwadratowych.

 Deklarowane są również działania mające na celu utworzenie kolejnych marek. Mocno liczymy, że dziwne i nieprzewidywalne czasy, które zgotowała nam pandemia, dobiegają już końca. Na rok 2022 szykujemy mocną ofensywę planując kolejne działania, także na pewno jeszcze będzie o nas głośno – tajemniczo podsumowuje Adam Szubert.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć kolejnych sukcesów.

Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 7
Asten Group – firma, która skupia ludzi wyjątkowych 8
Fot. Asten Group

Czytaj także: Historia firmy x-kom zaczęła się niepozornie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -