fbpx

Jak namówić swoich dziadków do założenia konta w banku – konkurs

Warto, by seniorzy posiadali konto w banku, jest to wygodne a przede wszystkim bezpieczne.

Konto w banku jest bezpieczne oraz wygodne, a korzystanie z Internetu i bankowości elektronicznej nie jest wcale aż takie trudne jakby się wydawało.  Warto też z tego względu, by seniorzy mieli tego świadomość i umieli korzystać z różnych możliwości. Jak się tego nauczyć? A mianowicie z pomocą wiedzy swoich wnuków. Właśnie to dla nich adresowany jest konkurs pt. „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Na zgłoszenia do udziału czekają do 12 listopada.

W konkursie wziąć udział mogą uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku oraz zachęcenie w jak najbardziej pomysłowy sposób swoich dziadków, by założyli rachunek w banku i korzystali z niego online. „Doświadczenia młodych ludzi w obsłudze Internetu są bardzo przydatne przy wprowadzeniu dziadka lub babci w wirtualny świat. To wnukowie najlepiej wiedzą jakie obawy towarzyszą ich dziadkom przy korzystaniu z komputera, Internetu, czy aplikacji w telefonie komórkowym. To często oni są proszeni o pomoc przez babcię, bądź dziadka, gdy coś im nie zadziała w smartfonie. Dlatego jesteśmy przekonani, że młodzież najlepiej będzie wiedziała, jak przekonać swoich dziadków do konta w banku, w tym także do dokonywania opłat i zakupów przez Internet. Poprzez taką międzypokoleniową współpracę chcemy pokazać, że korzystanie z Internetu, z rachunku bankowego, i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne” –   tak powiedziała Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Jakie zadanie czeka na uczniów i studentów? Mianowicie muszą skorzystać z tego co jest ich atutem, czyli swojej nieograniczonej kreatywności poprzez pracę plastyczną bądź multimedialną i  odpowiedzieć na zadane konkursowe pytanie. Rozwiązanie można przedstawić przy pomocy plakatu, komiksu, filmu lub po prostu infografiki czy materiału multimedialnego. Rodzaj przygotowanej odpowiedzi zależy od uczestnika i jego poziomu szkoły. Prace można wykonać samodzielnie bądź zespołowo. Do 10 grudnia należy przesłać swoją wykonaną pracę. Łączna pula wszystkich nagród wynosi 35 tysięcy złotych.

Jak namówić swoich dziadków do założenia konta w banku - konkurs 2
mat. UG w Myszkowie

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć TUTAJ, lub u koordynatorów ds. komunikacji społecznej oraz edukacji, dostępnych w każdym oddziale ZUS. Konkurs odbywa się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

K KIK