Dzień Edukacji Narodowej w Kłobucku

0
759
fot. UG w Kłobucku

Akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wczoraj z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w kłobuckich szkołach akademie.

We wczorajszych uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku a także w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy, wziął udział Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, złożył życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkół. Podziękował także za serce oraz trud, który okazywany jest młodemu pokoleniu, za poświęcenie oraz zaangażowanie w pracy. Na akademiach byli obecni również między innymi Sekretarz Gminy Sylwia Piątkowska, Dyrektor Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego w Kłobucku Jacek Krakowian a także Przewodniczący Komisji Edukacji Publicznej, Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Sportu oraz Turystyki Bartłomiej Saran.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. gen. Józefa Bema w Kamyku, w akademii wziął udział Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłobucku Janusz Soluch.

Przy okazji święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci jako pełnoprawni uczniowie szkoły.

K KIK