fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowskie MPK przywraca sprzedaż gotówkową biletów czasowych u kierowców i motorniczych

Częstochowskie MPK przywraca sprzedaż gotówkową biletów czasowych u kierowców i motorniczych

Od 14 marca zostaje przywrócona sprzedaż gotówkowa biletów czasowych u kierowców i motorniczych w częstochowskim MPK.

Przywrócona sprzedaż gotówkowa, umożliwiająca zakup biletów u kierowcy MPK, wiąże się ze stałym znoszeniem ogólnopolskich obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 oraz aktualnym brakiem możliwości finansowych samorządu do wygospodarowania potrzebnych środków na zakup kolejnych automatów biletowych.

Automaty biletowe to urządzenia bardzo kosztowne zarówno w wersji stacjonarnej, jak i pokładowej. W większości autobusów i tramwajów biletomaty oraz nowoczesne kasowniki są jednak dostępne i powinniśmy z nich korzystać. Posiadają bowiem wiele intuicyjnych opcji zakupowych, głównie bezgotówkowych.

MPK
archiwum

Poprzez przywrócenie sprzedaży u kierowców i motorniczych, częstochowskie MPK chce rozszerzyć dostępność biletów czasowych, w szczególności w przypadku płatności gotówkowych. U kierowcy czy motorniczego istnieje możliwość kupienia za gotówkę wszystkich dostępnych w ofercie biletów czasowych, oprócz miejskiego biletu jednorazowego.

Należy jednocześnie pamiętać, że sprzedaż gotówkowa to jedynie opcja dodatkowa, a kierowca i motorniczy mogą odmówić sprzedaży biletu zgodnie z regulaminem, m.in. w przypadku opóźnienia danego kursu czy dostępnego i działającego na pokładzie automatu umożliwiającego zakup gotówkowy.

Opcja sprzedaży biletów u kierowców i motorniczych zostaje aktywowana do odwołania.

LNŚ/MPK w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -