fbpx

Inauguracja Dni Rodziny. To już XV edycja wydarzenia, które łączy trzy święta: Dzień Matki, Dziecka i Ojca

Już po raz piętnasty wystartowały obchody częstochowskich Dni Rodziny. Potrwają one przez miesiąc, a kalendarz wydarzeń stworzono tak, by do wszelkiego rodzaju aktywności zachęcić zarówno dorosłych jak i dzieci.

Dni Rodziny to bogata oferta wspólnego spędzania czasu, oferta zarówno edukacyjna, rekreacyjna jak i rozrywkowa. Wszystko dla całych rodzin i kilku pokoleń, po to by łączyć, pielęgnować więzi i po prostu- być razem.

Wydarzenie organizowane jest przy współpracy wielu miejskich podmiotów. Są to: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy we współpracy z Biblioteką Publiczną, częstochowskimi szkołami i przedszkolami, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Częstochowskie Centrum Wsparcia Rodziny, Ośrodek Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, placówki wsparcia dziennego, Muzeum Częstochowskie, Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, Filharmonia Częstochowska, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, OKF „Iluzja”, a także podmioty ekonomii społecznej.

Obchody Dni Rodziny potrwają przez miesiąc, a wczoraj (25 maja), w Urzędzie Miasta odbyła się ich uroczysta inauguracja. To potrójne święto ponieważ rozpięte jest pomiędzy trzema ważnymi dniami w roku: Dniem Matki, Dziecka i Dniem Ojca. Bogaty program, w dużej części składa się z pikników organizowanych przez szkoły, przedszkola i dzielnice. Nie zabraknie jednak różnego rodzaju warsztatów: teatralnych, plastycznych, a także sportowej rywalizacji. Przewidziano spotkania związane z poradami dietetycznymi, czy kosmetycznymi. Będą koncerty, występy teatralne, a także konkursy z nagrodami. Szczegółowy program tegorocznych obchodów Dni Rodziny można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta (https://www.czestochowa.pl/xv-czestochowskie-dni-rodziny).