fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowskie kino "Iluzja" zaprasza na pokaz specjalny "O nieskończoności"

Częstochowskie kino “Iluzja” zaprasza na pokaz specjalny “O nieskończoności”

22 kwietnia częstochowskie kino “Iluzja” zaprasza na pokaz specjalny filmu “O nieskończoności” Roya Anderssona. Można go obejrzeć na platformie mojeekino.pl.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostają przedłużone. Tym samym żadna z instytucji kultury w Polsce nie może wznowić swojej działalności. Oznacza to, że szybko nie wybierzemy się na żaden seans w Kinie Studyjnym “Iluzja”. Nadal może on zaprosić widzów jedynie do wirtualnej sali. Taką możliwość daje platforma mojeekino.pl. Chcąc wesprzeć częstochowską instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

To właśnie wirtualnie można uczestniczyć w seansie specjalnym, na który zaprasza “Iluzja”. Mowa o filmie Roya Anderssona “O nieskończoności”. Pokaz odbędzie się 22 kwietnia o godz. 20. Sprzedaż biletów rozpocznie się o godz. 18. Obraz będzie dostępny na platformie przez 24 godziny jednak nie dłużej niż do 23 kwietnia godz. 20. Po tej godzinie nie będzie możliwości obejrzenia filmu, nawet po zakupie biletów. Organizatorzy rekomendują, żeby rozpocząć oglądanie komediodramatu najpóźniej 23 kwietnia o godz. 18. Po zakupie biletów seans jest aktywny przez cztery godziny. 

Obraz zdobył Srebrnego Lwa za reżyserię na MFF w Wenecji, nagrodę za reżyserię na MFF w Dublinie, Europejską Nagrodę Filmową za najlepsze efekty specjalne oraz Złotego Żuka (czyli najważniejszą szwedzką nagrodę filmową) za najlepszą scenografię. 

Roy Andersson w charakterystyczny dla siebie sposób snuje refleksję nad ludzkim życiem. Wykorzystuje do tego narzędzia, które tak dobrze są znane z jego poprzednich filmów, z „Trylogią absurdu” na czele – surrealizm, melancholię, humor, nonsens, pozostając w tym – co ważne – niezmiennie oryginalny.             

-Bunkier Hitlera, gabinet psychiatry, zniszczona wojną Kolonia, miejska ulica czy niepozorna ławka na wzgórzu. Przenosząc akcję swojego nowego filmu do tak różnych miejsc, Roy Andersson odważnie miesza ze sobą porządki –  przeszłość ze współczesnością, jawę ze snem, surrealizm z prozą dnia codziennego.Przez serię starannie zakomponowanych krótkich epizodów, z których zbudowany jest film, przeprowadza nas łagodny głos Narratorki, inspirowanej postacią Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tym sposobem poznajemy przechodzącego kryzys wiary księdza, parę kochanków unoszących się nad miastem w rytm nastrojowej muzyki, tańczące na ulicy młode dziewczyny czy mężczyznę drżącego o swoje oszczędności. Na pozór nie łączy ich nic, ale czy aby na pewno? – czytamy na mojeekino.pl.

Obsadę filmu tworzą m.in. Martin Serner, Jessica Louthander i Tatiana Delaunay. “O nieskończoności” trwa 77 minut.

Aktualne informacje dotyczące Kina Studyjnego “Iluzja” można znaleźć na: www.okf.czest.pl

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -