fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneIlona Juszczyk z Częstochowy wśród uczestników konkursu Idol 2021

Ilona Juszczyk z Częstochowy wśród uczestników konkursu Idol 2021

Wśród uczestników konkursu Idol 2021 znalazła się Ilona Juszczyk, dyrektorka Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej PZN w Częstochowie. Głosować na nią można już tylko do 4 czerwca.

Konkurs Idol organizuje Fundacja Szansa dla Niewidomych (więcej o niej można przeczytać na www.szansadlaniewidomych.org). Statuetki przyznawane są od 2007 r. Ma to miejsce w czasie Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Nagroda skierowana jest do tych, którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska niewidomych.

Autorem statuetek jest prof. Andrzeja Dłużniewski nieżyjący już malarz, rysownik, grafik, fotograf, performer. Na liście dotychczasowych Idoli znajduje się już 300 nagrodzonych osób, firm, instytucji i produktów. 

Konkurs składa się z trzech części: wojewódzkiej, krajowej oraz międzynarodowej. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego nagradzani są podczas regionalnych konferencji REHA. Laureaci pierwszego etapu biorą udział w konkursie krajowym. Ostateczne wyniki zostają ogłoszone podczas ogólnopolskiej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie.

Trwa głosowanie w etapie wojewódzkim. Głosować w kategoriach: Idola środowiska, Media, Urząd otwarty dla niewidomych, Edukacja oraz Instytucja/placówka kultury/firma. W pierwszej kategorii Częstochowę i region reprezentuje Ilona Juszczyk, dyrektorka Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej PZN w Częstochowie.To tyflopedagog, oligofrenopedagog, dyplomowana masażystka, osoba niewidoma – aktywna i przedsiębiorcza.

-Z zaangażowaniem wspiera osoby niewidome i słabowidzące, by mogły w pełni, i samodzielnie, funkcjonować w społeczeństwie. Uczy pokonywania barier i trudności. Skutecznie pomaga im w edukacji, rozwoju zawodowym i osobistym Jest pomysłodawcą Konkursu Książki Dotykowej w Częstochowie. 2000-2003 r. wolontariusz, a następnie pracownik OWR dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej przy PZN w Częstochowie, przygotowującego do nauki w szkołach ogólnodostępnych, uczy m.in. czytania pismem Braille’a. W 2009 r. koordynatorka projektu dot. szkoleń zawodowych „Wsparcie niewidomych na rynku pracy”, który zajął II miejsce w Polsce pod względem ilości uczestników – czytamy o niej na stronie konkursu.

Głosowanie trwa już tylko do piątku 4 czerwca, można wziąć w nim udział TUTAJ. Po oddaniu głosu, należy potwierdzić go mailowo. Więcej na: www.facebook.com/Szansa

ZS

Czytaj także: Częstochowski Festiwal “Czytaj!” szykuje się na jubileusz. Warto dorzucić się do jego organizacji

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -