fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowska zbiórka koców dla pacjentów Oddziału Onkologicznego w Katowicach

Częstochowska zbiórka koców dla pacjentów Oddziału Onkologicznego w Katowicach

Zbiórkę koców zainicjowała częstochowianka Anna Noszczyńska, mama niepełnosprawnego Szymona. Darami można się dzielić do 8 czerwca.

O Szymku Noszczyńskim pisaliśmy już na naszym portalu. Częstochowianin cierpi na poważną, rzadką wadę genetyczną – Monosomia 1p36, choruje na padaczkę i wadę serca – kardiomiopatię gąbczastą. Zbiórka środków na jego rehabilitację nagłaśniana jest przede wszystkim za pośrednictwem Facebooka i strony „Pomóżmy Szymkowi Zrobić Pierwszy Krok”.

Jedną z osób, która od początku wspiera akcję jest pani Aneta Graj, która sama toczy nierówną walkę z chorobą nowotworową. To jej osoba stała się inspiracją do akcji zainicjowanej przez mamę Szymka – Annę.

-Postanowiliśmy razem z Szymciem połączyć uśmiech Dziecka z okazji Dnia Dziecka z odrobiną uśmiechu Anetki, która jest dla nas bardzo bliska, która pojawiła się na naszym Bazarku, kiedy zaczynaliśmy go budować od podstaw i wniosła w niego wiele dobra i serca.Teraz Szymek pragnie choć w malutkiej części podzielić się dobrem ,które do niego dociera. Po informacji od Anetki – zwracamy się z ogromną prośbą, które trafią na Oddział Onkologiczny. Te, które są tam w tym momencie używane są w bardzo złym stanie. Chcemy, żeby osoby które otrzymują chemioterapię, mogli otulić się przyjemnym i miękkim kocem bez dziur – apeluje Anna Noszczyńska.

W ramach akcji zbierane są koce o wymiarach 160 na 200 cm. Zbiórka trwa do poniedziałku 7 czerwca, dzień później dary mają trafić na Oddział Onkologiczny przy ul. Reymonta 8 w Katowicach. Kto chciałby pomóc, może kontaktować się za pośrednictwem wspomnianej facebookowej strony.

Warto dodać, że do akcji dołączyła również Sylwia Oksiuta -Warmus, aktorka Teatru im. Mickiewicza. Z jej inicjatywny koce można dostarczać także do portierni instytucji (czeka na nie specjalny, wiklinowy kosz). Tu zbiórka odbywa się pod hasłem „KOC na onkologię” i można się do niej przyłączyć do 7 czerwca włącznie.

Częstochowska zbiórka koców dla pacjentów Oddziału Onkologicznego w Katowicach 1
Szymon Noszczyński (archiwum rodzinne/Facebook)

Pomóc można także Szymkowi!

Chętni mogą pomóc także Szymkowi. Rodzinny budżet mocno nadwyrężony kosztami leków i rehabilitacji, można odciążyć przekazując np.Pampersy Seni Rozm 2, chusteczki nawilżane, probiotyk Sanprobi Super Formuła oraz Vibowit Junior Truskawkowy.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z Pomocą”, szczegóły jak jeszcze można mu pomoc dostępne są na stronie dzieciom.pl/podopieczni/11948

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Ratownik medyczny związany z Częstochową walczy z chorobą nowotworową. Warto mu pomóc!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -