fbpx
Strona głównaSportW derbach Częstochowy w 1 lidze śląskiej Hemarpol Norwid lepszy od Eco...

W derbach Częstochowy w 1 lidze śląskiej Hemarpol Norwid lepszy od Eco Team AZS Stoelzle II

W sobotę w hali Sienkiewicza przy ul. Racławickiej odbył się siatkarski derbowy mecz w 1 lidze śląskiej między częstochowskimi drużynami. Hemarpol Norwid pokonał Eco-Team AZS Stoelzle II 3:0.

W rozgrywkach 1 ligi śląskiej uczestniczy 12 męskich zespołów, w tym 3 z Częstochowy. Są to Forma AZS Częstochowa, Eco Team AZS Stoelzle II Częstochowa i Hemarpol Norwid Częstochowa.

W sobotę w hali IV LO im. H. Sienkiewicza odbyły się derby Częstochowy między Eco-Team AZS Stoelzle II i Hemarpol Norwid Częstochowa.

Przed meczem można było spodziewać się zaciętego spotkania, bo te dwie drużyny były sąsiadami w tabeli i dzielił je tylko punkt. Tymczasem na boisku zdecydowanie lepsi byli goście, którzy wygrali 3:0 i wywieźli na ul. Jasnogórską 3 cenne punkty.

W pierwszym secie podopieczni trenera Radosława Panasa wygrali gładko do 15. W drugiej partii gracze trenowani przez Pawła Tomaszewskiego walczyli o doprowadzenie do remisu, ale Hemarpol Norwid wygrał kocówkę i było już 2:0 w setach.

W derbach Częstochowy w 1 lidze śląskiej Hemarpol Norwid lepszy od Eco Team AZS Stoelzle II 1

W trzeciej partii początkowo prowadzili gospodarze, ale goście wyrównali i odskoczyli na kilka punktów przewagi. Ostatecznie Hemarpol Norwid wygrał 25:18 i cały mecz 3:0.

Hemarpol Norwid w 8 meczach wywalczył 17 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli. Eco Team AZS z 15 punktami w 10 meczach plasuje się na 5. pozycji. W tabeli prowadzi Forma AZS Częstochowa (11 meczów, 30 punktów).

W derbach Częstochowy w 1 lidze śląskiej Hemarpol Norwid lepszy od Eco Team AZS Stoelzle II 2

Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3 (15:25, 21:25, 18:25)

Eco-Team AZS Stoelzle II: Płatkowski, Szczygioł, Janczyk, Jarmołowski, Żaczek, Woźniak, Swiniarski (libero) – Grabowski (libero), Andruszkiewicz, Skrzypczak, Kubacki, Duda.

Hemarpol Norwid: Świeboda, Michałek, Giemza, Kantorowicz, Moll, Kuzior, Ruchniak (libero) – Madej, Steć, Boczkowski (libero).

Foto: Gazeta Regionalna

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska