Lubliniecka policja otrzymała nowy hybrydowy radiowóz

0
313

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowy radiowóz.  Jest to kolejny pojazd z napędem hybrydowym.

Lubliniecka policja otrzymała nowy hybrydowy radiowóz 1
Fot: KPP w Lublińcu

Uroczyste przekazanie nowego radiowozu, hybrydowej Toyoty o wartości 108 tys. zł, odbyło się 9 i 11 grudnia 2020 roku w lublinieckiej komendzie. Pojazd wyposażony jest m.in. w:

  • 7 poduszek powietrznych;
  • automatyczną klimatyzację;
  • kamerę cofania;
  • silnik spalinowy o pojemności 1798 cm3 wspomagany przez dodatkowy silnik elektryczny.

Zakup pojazdu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Lublińcu, dzięki środkom przekazanym przez samorządowców powiatu lublinieckiego, tzn. z gmin: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki oraz z budżetu KWP w Katowicach. Swój wkład finansowy miał również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Lubliniecka policja otrzymała nowy hybrydowy radiowóz 2
Fot: Powiat Lubliniecki

W trakcie uroczystego przekazania pojazdu Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Kiedrzyn dziękował wszystkim przybyłym samorządowcom za udzieloną pomoc finansową i dotychczasową współpracę, zaangażowanie oraz wsparcie wielu przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu lublinieckiego.

Nowy hybrydowy radiowóz trafi do Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec, w którym na co dzień funkcjonariusze realizują powierzone im zadania na drogach całego powiatu lublinieckiego.

[post_gallery]

Fot: Powiat Lubliniecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here