Exact Systems Norwid zgodnie z planem pokonał MCKiS Jaworzno i zdobył ważne 3 punkty w Tauron 1 lidze

Nie było niespodzianki w meczu 1 ligi mężczyzn między Exact Systems Norwid Częstochowa i MCKiS Jaworzno. Ważne 3 punkty zostały w Częstochowie.

Exact Systems Norwid w minioną środę wygrał w Białymstoku z BAS-em 3:0 i zdobył trzy punkty. W sobotę częstochowianie ostrzyli sobie apetyty na kolejne zwycięstwo i kolejne trzy punkty z MCKiS-em Jaworzno. BAS i MCKiS to dwie najsłabsze drużyny Tauron 1 ligi.

Po dwóch setach szło zgodnie z planem. Częstochowscy siatkarze inauguracyjną partię wygrali do 20. W drugim secie grali jeszcze lepiej i dali zdobyć gościom tylko 18 punktów.

Sztab szkoleniowy Exact Systems Norwid z trenerem Piotrem Lebiodą na czele oczekiwał zwycięstwa 3:0. Tymczasem w trzeciej partii meczu coś się zacięło. MCKiS szybko odskoczył na 5-6 punktów przewagi. Goście prowadzili już 16:10 i ostatecznie wygrali 25:17 zmniejszając straty w meczu na 1:2.

Na szczęście w trzecim secie wszystko wróciło do normy. Exact Systems Norwid narzucił znowu swój styl gry, kontrolował przebieg seta, wygrał do 18 i cały mecz 3:1.

Po meczu należą się brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida i za drugą wygraną za 3 punkty w ciągu czterech dni.

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobyli: Damian Kogut (16) i Tomasz Kryński (15). MVP spotkania został rozgrywający ESN Tomasz Kowalski.

Po 11 rozegranych meczach Exact Systems Norwid ma na koncie 20 punktów. Bilans częstochowskiej drużyny to 7 zwycięstw i 4 porażki.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:20, 25:18, 17:25, 25:18)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Antosiewicz, Franczak.