fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaAktorka teatru w Częstochowie Hanna Zbyryt w serialu "Leśniczówka"

Aktorka teatru w Częstochowie Hanna Zbyryt w serialu „Leśniczówka”

Na wtorek, 7 września na godz. 20.30 TVP 1 zaplanowała emisję 409 odcinku serialu „Leśniczówka”. W roli Małgośki wystąpi w nim aktorka Teatru im. Mickiewicza – Hanna Zbyryt.

Reżyserem telenoweli „Leśniczówka” jest Maciej Żak (twórca takich seriali jak „Rezydencja” czy „Archiwista”). Tytułowa Leśniczówka to miejsce, do którego po nagłej śmierci ukochanego dziadka Antoniego (Marian Dziędziel), leśniczego postrzelonego w tajemniczych okolicznościach, przenosi się rodzina Katarzyny Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska).

-Katarzyna wraz z domem ojca przejmuje rodzinne tajemnice z przeszłości. Staje przed dylematem czy pielęgnować sekrety, czy wręcz przeciwnie: podjąć się wyjaśnienia nierozwiązanych spraw. Życie w Leśniczówce to tylko pozorna odskocznia od wielkomiejskiego zgiełku. W serialu, na tle pięknej przyrody, przeplata się historia z rzeczywistością – rodzinne tajemnice nawiązują m.in. do wyjątkowej historii Polski – czytamy w opisie produkcji.

Jedną z głównych ról w tej produkcji gra Henryk Talar, były dyrektor Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Teraz w obsadzie pojawiła się również aktorka częstochowskiej instytucji – Hanna Zbyryt (kilka miesięcy wcześniej w „Leśniczówce” mogliśmy oglądać również Iwonę Chołuj – aktora opowiadała o tym w rozmowie, którą można przeczytać TUTAJ).

Emisja odcinka nr 409, w którym Zbyryt pojawi się jako Małgośka, TVP 1 zaplanowała na 7 września na godz. 20.30. Odcinki z udziałem aktorki można śledzić również na vod.tvp.pl.

Na częstochowskiej scenie grała już jako nastolatka

Aktorka teatru w Częstochowie Hanna Zbyryt w serialu "Leśniczówka" 1
Hanna Zbyryt (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Hanna Zbyryt choć urodziła się we Wrocławiu, to od dziecka związana jest z Częstochową. W Teatrze im. Mickiewicza występowała już jako nastolatka. Mogliśmy ją oglądać m.in. w „Weselu”, „Romansach i balladach” oraz „Panu Tadeuszu” reżyserowanych przez Adama Hanuszkiewicza i Marka Perepeczkę. Dziś jest współzałożycielką i aktorką Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem.

W 2013 r. powróciła na częstochowską scenę wcielając się w rolę Mary w „Przyjaznych duszach”. Od września 2018 r. jest etatową aktorką Teatru im. Mickiewicza. Obecnie można ją podziwiać w spektaklach „Królowa Śniegu”, „Czyż nie zabija się koni?” czy „Dziewiąty dzień księżycowy”. Obdarzona niezwykłym talentem wokalnym aktorka wystąpi również w muzycznym spektaklu „Pożar w sercu”, na premierę którego częstochowski teatr zaprosi widzów już 25 września.

Rola w „Leśniczówce” nie jest dla Zbyryt debiutem na szklanym ekranie. Telewidzowie znają ją z ról w takich produkcjach jak choćby „Na Wspólnej”, „Fala zbrodni”, „Pierwsza miłość” czy „Warto kochać”. Aktorka ma na swoim koncie także udział w filmach „Eter”, „Afonia i pszczoły” i „Sztuczki”.

ZS

Czytaj także: Aktorka częstochowskiego teatru Małgorzata Marciniak w serialu “Kruk. Czorny Woron nie śpi”

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -