fbpx
Strona głównaWiadomościRegionJaroszówka na medal. Kolejne Gospodarstwo Agroturystyczne z Gminy Żarki nagrodzone

Jaroszówka na medal. Kolejne Gospodarstwo Agroturystyczne z Gminy Żarki nagrodzone

Jaroszówka – Go­spo­dar­stwo Agro­tu­ry­stycz­ne z Jaroszowa (Gmina Żarki) zajęło drugie miej­sce w „Kon­kur­sie na naj­lep­szą agro­tu­ry­sty­kę w wo­je­wódz­twie ślą­skim” or­ga­ni­zo­wa­nym przez Ślą­ski Ośro­dek Do­radz­twa Rol­ni­cze­go w Czę­sto­cho­wie. Laureaci nagrodzeni zostaną 2 września podczas tegorocznej Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie i Dożynek Jasnogórskich.

Gospodarstwa Agroturystyczne z terenu Gminy Żarki znakomicie wypadają w tegorocznej rywalizacji na najlepszą agroturystykę województwa śląskiego. Przypomnijmy, że zwycięzcą konkursu zostało Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami z Kotowic, zaś Jaroszówka uplasowała się na miejscu drugim.

Jaroszówka na medal. Kolejne Gospodarstwo Agroturystyczne z Gminy Żarki nagrodzone 1
Go­spo­dar­stwo Agro­tu­ry­stycz­ne Jaroszówka

Za or­ga­ni­zację konkursowych zmagań odpowiadał Ślą­ski Ośro­dek Do­radz­twa Rol­ni­cze­go w Czę­sto­cho­wie. Aby wziąć udział w rywalizacji gospodarstwa musiały spełnić szereg wymagań. Komisja Konkursowa kierowała się przede wszystkim takimi kryteriami, jak standard świadczonych usług, zasady proekologiczne, powiązanie z tradycją i regionem. Bardzo ważna była także oferta kulinarna i atrakcje w gospodarstwie i wokół, a także inwestowanie w rozwój i sposoby promocji. Ponadto każde ze zgłoszonych gospodarstw agroturystycznych odwiedziło jury sprawdzając warunki na miejscu.

Jaroszówka na medal. Kolejne Gospodarstwo Agroturystyczne z Gminy Żarki nagrodzone 2
Go­spo­dar­stwo Agro­tu­ry­stycz­ne Jaroszówka

Go­spo­dar­stwo Agro­tu­ry­stycz­ne Jaroszówka prowadzą Marta i Rafał Szczeblewscy. Siedlisko zajmuje malowniczy obszar o powierzchni 4 hektarów. Atrakcją, która przyciąga turystów jest stajnia i rekreacja: od nauki jazdy po hipoterapię, zajęcia ruchowe z gimnastyką korekcyjną, rajdy konne. W zagrodzie są i kozy i produkcja serów kozich. Gospodarz chętnie podejmie się organizacji tematycznych weekendów: sportowych, dietetycznych, vege, keto, tradycyjne, oczyszczanie fit. Dla gości przeznaczono stylowo urządzone pokoje z łazienkami z dostępem do aneksów kuchennych. Do Jaroszówki można się wybrać grupowo i indywidualnie. Mile widziane są dzieci. W obrębie samego gospodarstwa jest wiele atrakcji, jak plac zabaw dla dzieci, altana grillowa, możliwość pracy w stajni, relaks w saunie w ogrodzie, czy wspólne gotowanie na świeżym powietrzu.

Warto wspomnieć, że pasją gospodarza jest tworzenie dzieł z drewna, które można podziwiać w Jaroszówce, zainteresowani mogą dowiedzieć się w jaki sposób tworzyć tak piękne przedmioty.

red., mat. UMiG Żarki, zdję­cia Go­spo­dar­stwo Agro­tu­ry­stycz­ne Jaroszówka

Czytaj także: Między Zamkami z Kotowic najlepszą agroturystyką w województwie śląskim w 2023 roku

Jaroszówka na medal. Kolejne Gospodarstwo Agroturystyczne z Gminy Żarki nagrodzone 12
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV