fbpx

„Głosy zajmują miejsca” słuchowisko Anny Jurgielewicz w częstochowskim Domu Poezji

W sobotę, 25 lutego w Domu Poezji (Muzeum Haliny Poświatowskiej) odbędzie się prezentacja słuchowiska-performance’u autorstwa Anny Jurgielewicz „Głosy zajmują miejsca”. Początek o godz. 16. Wstęp wolny.

Anna Jurgielewicz (rocznik 1996) jest częstochowianką. To performerka, projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie mieszka w stolicy. Jest współzałożycielką Radia Uziemienie. Zainteresowana tym, w jaki sposób sztuka może pośredniczyć w tworzeniu nowych relacji z naszym fizycznym środowiskiem, ludźmi i innymi gatunkami, z którymi je dzielimy.

Jej praca „Głosy zajmują miejsca” powstała w ramach stypendium artystycznego Miasta Częstochowy. Punktem wyjścia dla wydarzenia były badania autorki nad słuchaniem, jego znaczeniem i społecznym doświadczaniem.

Projekt powstał we współpracy z częstochowskimi pisarkami feministycznym. Podczas wydarzenia osobiście wystąpią pisarki Sylwia Góra, Katarzyna Zwolska-Płusa, które będą czytać fragmenty autorskich tekstów. Materiał czytany obejmie również twórczość Wioletty Grzegorzewskiej oraz Haliny Poświatowskiej. Słuchowisko ma na celu stworzenie polifonicznego portretu kobiecości.

Prezentacja słuchowiska-performance’u „Głosy zajmują miejsca” odbędzie się w sobotę, 25 lutego o godz. 16 w Domu Poezji (Muzeum Haliny Poświatowskiej). Szczegóły można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia.

red.