fbpx

Miejska Galeria Sztuki szykuje się na 8 marca. Z tej okazji wystąpi Ana Andrzejewska

To już pewne, że Dzień Kobiet w Miejskiej Galerii Sztuki uświetni koncert. Przed częstochowską publicznością wystąpi Ana Andrzejewska. Sprzedaż biletów trwa, a kosztują one 50 zł.

Ana Andrzejewska to finalistka programów „The Voice of Poland” i „Mam talent”. Od początku prezentuje ona swoją niezależną i konsekwentną odsłonę artystyczną. Po sukcesie singla ,,Zdechłam” powstałego we współpracy z Kubą Kawalcem na warsztat wzięła wiersze Haliny Poświatowskiej. Kompozycje powstały we współpracy z obiecującym głosem młodego pokolenia – producentem – Mateuszem Hulbójem (Meek, Oh Why?). 11 października 2022 r. Ana postanowiła podzielić się najnowszym singlem zatytułowanym „Haśka”. Data nie była przypadkowa – był to zarówno dzień urodzin Any, jak i śmierci Haliny Poświatowskiej.

– Tak jak tytułowa Haśka chciałabym się nie bać, wrócić i wykwitnąć imieniem na ustach. Sięgnęłam do poezji kiedy czułam się zagubiona i przy jej wierszach poczułam ulgę. Czytałam o emocjach, których nazwać nie umiałam. Zaprzyjaźniłam się z nimi tworząc do nich ilustracje. Tak zrodził się pomysł napisania tego materiału, na płycie znajdzie się 11 kompozycji napisanych do wierszy Haliny Poświatowskiej – mówi charyzmatyczna wokalistka.

Jej koncert uświetni obchody Dnia Kobiet w Miejskiej Galerii Sztuki. Koncert w jednej z sal instytucji odbędzie się oczywiście 8 marca. Początek o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł można zakupić w kasie galerii (OKF-u). Szczegóły: galeria.czest.pl.

mat. Miejskiej Galerii Sztuki