fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowski zespół Forsal zrobił zrzutkę na wydanie drugiej płyty

Częstochowski zespół Forsal zrobił zrzutkę na wydanie drugiej płyty

Przez 30 dni można dorzucać się do internetowej zbiórki na rzecz wydania drugiej płyty zespołu Forsal. Celem jest zebranie 15 tys. zł.

Portal zrzutka.pl stał się furtką nie tylko dla działań charytatywnych, ale i kulturalnych. Za pomogą organizowanych tu internetowych zbiorek artyści i animatorzy kultury zbierają środki do działań. Szukają funduszy na organizację wydarzeń, wydanie książek czy płyt. Z możliwości tej skorzystał także częstochowski zespół Forsal, który prowadzi zbiórkę na rzecz wydania drugiej autorskiej płyty.

Grupa powstała w 2012 r w. W repertuarze zespołu dominują autorskie utwory śpiewane po polsku. Forsal można było usłyszeć na wielu najważniejszych polskich festiwalach m.in. w Olsztynie, Suwałkach, Siewierzu, Warszawie, Katowicach (Rawa Blues Festiwal), Krakowie, Ostrowie Wlkp. (Jimiway Blues Festival) a także na dniach miast oraz w wielu klubach na terenie całego kraju. Zespół występował też na największym w tej części Europy festiwalu bluesowym Blues Alive. Ponadto koncertował również na Słowacji m.in. w Bratysławie.

Forsal tworzą Jakub Konieczko (śpiew, harmonijka ustna), Nikodem Gosławski (gitara elektryczna), Dariusz Drążkiewicz (instrumenty klawiszowe, organy Hammonda), Wojciech Pachuta (gitara basowa) oraz Damian Smoliński (perkusja).

W lutym 2021 r. zespół zagrał koncert online w Miejski Dom Kultury w Częstochowie. Wydarzenie zostało zarejestrowane. Trzy utwory z tego koncertu można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu na YouTube.

W pierwszym kwartale 2022 r. muzycy planują premierę nowej, drugiej płyty.

By wydać album, potrzeba 15 tys. zł

-Jesteśmy już bardzo blisko wydania naszej drugiej płyty, na którą wielu z Was czeka od dawna. Powyższy singiel do piosenki „Nad ziemią” wraz z teledyskiem zapowiada to wydawnictwo. Premiera płyty przewidywana jest na pierwszy kwartał 2022 r. Chcemy Cię zaprosić do stworzenia tej płyty razem z nami. Specjalnie w tym celu stworzyliśmy specjalne pakiety (dostępne po prawej stronie), więc zapewne każdy znajdzie opcję interesującą dla siebie. Jeżeli nie chcesz skorzystać z pakietów, to możesz równie dobrze wpłacić dowolną kwotę. Każda złotówka się liczy – zaznacza zespół na stronie zbiórki.

Według zapowiedzi na płycie znajdą się autorskie kompozycje inspirowane i wychodzące z bluesa, jednak dalece od niego odbiegające. Do wydania albumu potrzebne jest 15 tys. zł.

Częstochowski zespół Forsal zrobił zrzutkę na wydanie drugiej płyty 1
fot. zrzutka.pl

Autorskie utwory śpiewane po polsku

Na zapowiadanej płycie znajdą się wyłącznie autorskie utwory śpiewane po polsku. -Za muzykę odpowiadają w głównej mierze Nikodem Gosławski oraz Jakub Konieczko. Teksty na płytę napisali Nikodem Gosławski, Krzysztof Neus, Janusz Czerwiec i Jakub Konieczko. Na krążku usłyszymy bardzo szerokie spektrum muzyczne, bowiem zagoszczą tu utwory w stylistyce funky, ballady, utwory z rockowym pazurem, a wszystko zabarwione bluesową nutą. Płyta złożona będzie z 10 utworów, a pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest tytułowy utwór „Nad ziemią” wraz z teledyskiem, który nagrany został na dachu jednej z kamienic w centrum Częstochowy – czytamy na stronie zrzutka.pl.

Płyta pojawi się w serwisach streamingowych takich jak Spotify czy Tidal.

Dla wspierających zespół przygotował pakiety-nagrody

Zrzutka trwa jeszcze 30 dni. Z 15 tys. zł zebrano dotąd 1,2 tys. zł. Wesprzeć można ją dowolną kwotą. Zespół przygotował również specjalne pakiety-nagrody. Wśród nich są płyty z autografem, bilety na premierowy koncert, koszulki czy indywidualny godzinny koncert grany w obrębie 50 km od Częstochowy lub na terenie całej Polski.

Zbiórkę można znaleźć na stronie zrzutka.pl/n9dut6.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -