fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneFilharmonia Częstochowska zaprasza. Czwartek z chórem, piątek z "Koncertem dyplomantów"

Filharmonia Częstochowska zaprasza. Czwartek z chórem, piątek z „Koncertem dyplomantów”

Jakie propozycje na ten tydzień przygotowała Filharmonia Częstochowska? W czwartek, 10 czerwca zaprasza na koncert „Wiosna,ach to ty”, dzień później na scenie przejmą dyplomanci.

10 czerwca przyniesie kolejne czwartkowe spotkanie z z Chórem Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”. O godz. 19 w sali koncertowej rozpocznie się program „Wiosna, ach to ty”. Chór poprowadzi Janusz Siadlak, gościem specjalnym będzie zaś ceniony pianista Janusz Frączek. Repertuar koncertu złożony został z przebojowej mieszkanki piosenek pogodnych.

Zabrzmią nieśmiertelne przeboje Abby, Skaldów, Maryli Rodowicz czy Marka Grechuty. Chór Filharmonii sięgnie również po twórczość Stinga, Steviego Wondera czy Adele. Bilety normalne kosztują 40 zł. ulgowe – 35 zł, a te dla słuchaczy UTW – 25 zł.

Filharmonia Częstochowska zaprasza. Czwartek z chórem, piątek z "Koncertem dyplomantów" 1
Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej (fot. Agnieszka Małasiewicz/ Filharmonia Częstochowska)

Po występie chóru, zabrzmi „Koncert dyplomantów”

Z kolei dzień później scena należeć będzie do dyplomantów. Koncerty uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, podczas których najlepsi przedstawiciele kończący szkołę muzyczną II stopnia mają okazję zaprezentować się w roli solistów z towarzyszeniem Orkiestry Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, są już tradycją. Wyjątek stanowi pandemiczny rok 2020, w którym organizacja wydarzenia okazała się niemożliwa.

Podczas piątkowego występu z Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka zaprezentują się Miłosz Caban (akordeon z klasy Ewy Grabowskiej-Lis), Wiktor Ociepa (fortepian z klasy Andrzeja Klosia), Maciej Siwek (perkusja z klasy Marcina Serwacińskiego), Maja Smolarek (skrzypce z klasy Elżbiety Urbańskiej) i Wiktor Wojsyk (puzon z klasy Łukasza Gwoździa).

Koncert, który rozpocznie się o godz. 19 poprowadzą Milena Rogula i Miłosz Kozak. Bilety normalne kosztują 40 zł, ulgowe – 35 zł, a dla słuchaczy UTW – 20 zł. Podobnie jak o te na koncert „Wiosna, ach to ty” można o nie pytać w kasie filharmonii przy ul. Wilsona 16. Sprzedaż prowadzona jest również za pośrednictwem strony www.filharmonia.com.pl.

ZS

Czytaj także: Lena Piękniewska na scenie częstochowskiego teatru. 15 czerwca zabrzmią wiersze młodych poetów z getta

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -