fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneUwaga, od jutra częściowo zamknięte skrzyżowanie alei Jana Pawła II z aleją...

Uwaga, od jutra częściowo zamknięte skrzyżowanie alei Jana Pawła II z aleją Armii Krajowej

Od środy, 9 czerwca, lepiej omijać skrzyżowanie alei Jana Pawła II z aleją Armii Krajowej. Będzie ono częściowo nieprzejezdne.

Uwaga, od jutra częściowo zamknięte skrzyżowanie alei Jana Pawła II z aleją Armii Krajowej 1

To kolejny etap przebudowy częstochowskiej linii tramwajowej. Po wczorajszym otwarciu przejazdu przez torowisko w Alejach, ekipy budowlane przenoszą się jutro na kolejny odcinek prac.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, na czas remontu zamknięta zostanie najpierw jezdnia północna od strony Tysiąclecia (z czterema pasami ruchu przy skrzyżowaniu). Ruch na wprost w aleję Jana Pawła II (kierunek Wieluń) oraz w lewo i prawo w aleję Armii Krajowej (w kierunku centrum oraz w kierunku Tysiąclecia) odbywać się będzie po dotychczasowych lewoskrętach z alei Jana Pawła II (co znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie). Ruch przez skrzyżowanie w przeciwną stronę (kierunek DK-1) będzie odbywał się na razie bez zmian, zachowane zostaną także pozostałe relacje przejazdu przez skrzyżowanie.

Taka organizacja ruchu i związane z nią utrudnienia potrwają co najmniej do lipca, o ile nie wystąpią nieprzewidziane trudności, np. związane z koniecznością przebudowy sieci wodociągowej. Czy tak będzie, okaże się po odsłonięciu elementów infrastruktury wodociągowej znajdującej się pod skrzyżowaniem. Jeżeli by do tego doszło, prace na tym fragmencie torowiska mogą potrwać nawet o miesiąc dłużej.

Po zakończeniu prac na północnej stronie skrzyżowania, roboty (a wraz z nimi ograniczenia dla ruchu) przeniosą się na drugą stronę przejazdu i skrzyżowania. O postępach i kolejnych zmianach organizacji ruchu prac Miejski Zarząd Dróg będzie informował na bieżąco.

W zawiązku z remontem torowiska na tym skrzyżowaniu lepiej omijać ten rejon miasta. Kierowcy tranzytowi, którzy jadą zwykle aleją Jana Pawła II w kierunku Kłobucka i dalej Wielunia, proszeni są omijanie remontowanego skrzyżowania i wcześniejszy wybór innej, alternatywnej drogi, np. autostradowej obwodnicy Częstochowy A1 (wjazdy i wyjazdy na węzłach Częstochowa Północ, Częstochowa Jasna Góra, Częstochowa Blachownia).

(fot. IBS)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -