fbpx

Piątkowym koncertem online Filharmonia Częstochowska przywołuje wiosnę

„Przywołujemy wiosnę” – to tytuł koncertu online, na który Filharmonia Częstochowska zaprasza w piątek 7 maja o godz. 19.

„Przywołujemy wiosnę” to koncert wypełniony największymi przebojami muzyki klasycznej. Zabrzmią one wykonaniu kwintetu, który tworzą Siergiej Wowkorub – skrzypce, Małgorzata Kryś – skrzypce, Tomasz Ptak – altówka, Adam Klocek – wiolonczela oraz Krzysztof Rajczyk – kontrabas.
-Usłyszymy najbardziej znane kompozycje muzyki określanej często mianem poważnej, które z powodzeniem przeniknęły do kultury popularnej. Ich linie melodyczne często brzmią nam w uszach, potrafimy je zanucić, nawet jeśli nie od razu umiemy wskazać ich twórcę – zapowiada Agnieszka Małasiewicz z impresariatu Filharmonii Częstochowskiej.

W programie koncertu znalazły się m.in.: Aria na strunie G Johanna Sebastiana Bacha, Pavana Gabriela Fauré, walc „Fale Dunaju” Josefa Ivanovici, Habanera z „Carmen” Bizeta, Czardasz Montiego i  Wiosna  z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Na koncert online Filharmonia Częstochowska zaprasza w piątek, 7 maja o godz. 19. Można go będzie obejrzeć za pośrednictwem kanału YouTube instytucji –https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt

-Restrykcje łagodnieją, ale na spotkanie z melomanami w sali koncertowej musimy poczekać do Koncertu na Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca. Wcześniej, jak przez całą pandemię, zapraszamy na kanał YouTube Filharmonii,gdzie czekają nas w maju w sumie cztery koncerty – dodaje Małasiewicz.

Oprócz kameralnego przywołującego wiosnę zaplanowano także koncert z udziałem Orkiestry i Chóru Filharmonii, czyli współczesne prawykonanie Mszy C-dur Franciszka Lessla (14 maja), wykonanie dwóch wielkich i słynnych symfonii: g-moll KV 550 Mozarta i VIII Symfonii h-moll Schuberta (21 maja) oraz koncert dyplomowy młodej dyrygentki z Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (28 maja). Szczegóły można znaleźć na stronie www.filharmonia.com.pl oraz w mediach społecznościowych instytucji.

ZS

Czytaj także: Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń