Exact Systems Norwid pokonał Krispol Września i poznał rywala w play-off

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w sobotę z Krispolem Września 3:1. Wyjaśniło się też, że w pierwszej rundzie play-off częstochowianie zmierzą się w Gwardią Wrocław.

W sobotę częstochowscy siatkarze odnieśli 18 zwycięstwo w sezonie. Mogli wygrać 3:0, ale gościom z Wrześni udało się „wyszarpać: jednego seta.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Exact Systems Norwid wygrał pierwszego i drugiego seta. W trzeciej partii podopieczni trenera Piotra Lebiody prowadzili już 6:3, ale od tego momentu inicjatywę przejęli rywale. Gracze trenowani przez Mariana Kardasa zaczęli dobrze zagrywać, skutecznie też bronili i atakowali. Krispol wygrał 25:20 i zmniejszył straty na 1:2.

Na szczęście w czwartym secie wszystko wróciło do normy. Siatkarze Exact Systems Norwida wrócili do swojej dyspozycji z początku spotkania i wygrali 25:19 i cały mecz 3:1.

Po wygranej z Krispolem częstochowianie odnieśli 18 zwycięstwo w sezonie. Na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej częstochowska drużyna poznała też przeciwnika w play-off. Pewne jest, że Exact Systems Norwid zmierzy się z Gwardią Wrocław. W ostatniej kolejce okaże się, kto będzie gospodarzem pierwszego meczu. Przed ostatnią kolejką Exact Systems Norwid zajmuje 4. miejsce i ma 51 punktów. Nad Gwardią częstochowianie mają 2 punkty przewagi.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:19)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Franczak, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść.