fbpx
Strona głównaWiadomościUczniowie z Żarek znają angielską ortografię

Uczniowie z Żarek znają angielską ortografię

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach znaleźli się na podium V edycji Regionalnego Konkursu Angielskiej Ortografii Spelling Quiz 2021.

Uczniowie z Żarek znają angielską ortografię 1

Przedstawiciel tej szkoły – Filip Jastrzębski z klasy VIIIa został mistrzem w kategorii Junior. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kotowicz z klasy VIIIb. Opiekunem laureatów jest nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Ratmam.

Konkurs odbył się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Ze względu na sytuację epidemiczną laureaci  zostali wybrani na podstawie prac nadesłanych do I etapu. Uczestnicy dostali jako zadanie napisanie wiersza pod tytułem “Spelling”.

Komisja oceniając nadesłane prace zwracała uwagę na pomysł, kreatywność i logiczność wypowiedzi. Konsul ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oceniła, że pod względem poprawności językowej i stylistycznej, wszystkie nadesłane prace były bez zarzutu i zasłużyły na wyróżnienie. Decyzja, o wyborze najlepszego wiersza była bardzo trudna. Gratulujemy.

(fot. UMiG Żarki)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here