Exact Systems Hemarpol przegrał u siebie z najsłabszą drużyną Plus Ligi…

Siatkarze Exact Systems Hemarpol nie mają szczęście do drużyn z dołu tabeli Plus Ligi. W czwartek przegrali u siebie z Czarnymi Radom 2:3, choć po dwóch setach częstochowianie prowadzili 2:0… Dla Czarnych było to pierwsze zwycięstwo w sezonie po 9 porażkach pod rząd…

W poprzednim tygodniu częstochowianie przegrali w Katowicach z GKS-em, który do meczu z częstochowską drużyną miał na koncie same porażki. W czwartek siatkarze Exact Systems Hemarpol podejmowali Czarnych Radom, którzy w lidze mieli bilans 0:9.

Po dwóch setach wszystko szło po myśli gospodarzy. Exact Systems Hemarpol nie dał w nich gościom przekroczyć granicy nawet 20 punktów. Kibice szykowali się na 3 zwycięstwo w sezonie, tymczasem goście wygrali trzecią partię 25:23 i złapali wiatr w żagle… W czwartym secie gospodarze praktycznie nie istnieli a porażka 13:25 mówi sama za siebie. Tym samym Czarni wygrali swojego drugiego seta i doprowadzili w meczu do remisu 2:2.

W tie-breaku podbudowani rywale wygrali z siatkarzami Exact Systems Hemarpol 15:10 i mecz 3:2.

Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w sezonie i pierwsze zdobyte 2 punkty. Dla częstochowian to 8 porażka w Plus Lidze.

Kibice opuszczając halę przy ul. Żużlowej zastanawiali się, jak to jest, że Exact Systems Hemarpol przegrał dwa ostatnie mecze z drużynami, które dotychczas były bez zwycięstw…

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Czarni Radom 2:3 (25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15)

Exact Systems Hemarpol: Keturakis, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Janus, Takahashi (libero) – Espeland, Borkowski, Schmidt, Rymarski, Bouguerra, Kowalski, Jaskuła (libero).