fbpx

Trwa zbiórka na rzecz Kacpra, młodego strażaka z OSP Wola Mokrzeska. Warto pomóc!

Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka na rehabilitację i leczenie Kacpra, młodego strażaka z OSP Wola Mokrzeska. Potrzeba 200 tys. zł.

Kacper to młody strażak z OSP Wola Mokrzeska, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy. – Wiecznie uśmiechnięty, posiadający ogrom przyjaciół. Potrafiący zjednać sobie ludzi. Znany i lubiany w swojej okolicy. Troskliwy empatyczny i skromny. Super kompan do rozmów i zabawy. Zaraża pozytywną energią – opisują go znajomi.

Kacper bardzo chce być wsparciem dla czwórki młodszego rodzeństwa przebywającego  w placówkach opiekuńczo- wychowawczych… Jednak los zweryfikował jego plany…

Miesiące walki o zdrowie i życie

Kacper jest wychowankiem Domu dla Dzieci  „Słoneczny” od 6 października tego roku. Do placówki trafił pięć miesięcy po wypadku, któremu uległ w maju. Został zabrany do instytucjonalnej pieczy zastępczej prosto ze szpitala z diagnozą         „złamanie w zakresie kręgu C6/C7… po przyjęciu badaniem fizykalnym stwierdzono; niedowład czterokończynowy z przewagą niedowładu kończyn dolnych, przeczulicę skóry brzucha, zaniki mięśniowe…”

Uraz jakiemu uległ jest wynikiem upadku z dużej wysokości. Pierwsze miesiące leczenia były bardzo trudne. Kacper kilkakrotnie przeszedł sepsę, która zagrażała jego życiu i hamowała postępy w rehabilitacji. Dzięki ciężkiej pracy, wsparciu rehabilitantów oraz wiary w swoje możliwości doszedł już do etapu poruszania się na wózku inwalidzkim, ale nadal potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach.

Po ponad tygodniu pobytu w placówce, Kacper został przyjęty na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, gdzie kontynuuje swoją walkę.

Chłopak skończył już 18 lat i wkroczył w proces usamodzielniania. W jego przypadku wyjątkowy i skomplikowany. Dlatego tak ważne jest to, by po opuszczeniu placówki  był jak najbardziej sprawny, samodzielny, żeby mógł jak najlepiej funkcjonować w społeczeństwie, podjął pracę zarobkową.

Szansą dla Kacpra jest zapewnienie mu rehabilitacji neurologicznej prywatnie, która daje nadzieję na maksymalne jego usprawnienie. Trwa również leczenia chorób współistniejących, które w opinii lekarzy mogą powodować nawracające stany zapalne.

Celem jest zebranie 200 tys. zł

-Kacper po zakończeniu pobytu w Domu Dziecka będzie zdany na siebie. Nie może powrócić do domu rodzinnego ze względu na brak wsparcia osób, dla których powinien być najważniejszy. Postawiliśmy sobie jako cel stworzyć mu takie warunki oraz zapewnić mu takie możliwości rehabilitacyjne i terapeutyczne aby miał jak najlepszy start w dorosłe życie. Jesteśmy w stanie objąć go opieką, wsparciem emocjonalnym, pomocą psychologiczną. Zbieramy również własnymi siłami środki finansowe, ale są one nie wystarczające do zrealizowania naszego planu. Dlatego prosimy o okazanie serca i umożliwienie Kacprowi stworzenia jak najlepszych warunków życia, na które zdecydowanie zasługuje – piszą organizatorzy zbiórki – Akademia Dobrych Pomysłów.

Ta prowadzona jest na portalu pomagam.pl pod hasłem „Rehabilitacja i leczenie Kacpra”. Celem jest zebranie 200 tys. zł.

Fundusze zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitacje i wsparcie dla Kacpra. Aby ten cel osiągnąć prowadzone są też dodatkowo licytacje charytatywne na facebookowej grupie – Licytacje na leczenie, rehabilitacje i wsparcie. Razem dla Kacpra.

facebook.com/groups/703…

red.