1 runda PGE Ekstraligi. Zapowiedź meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz.

0
426
1 runda PGE Ekstraligi.                         Zapowiedź meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz. 1
źródło: Eltrox Włókniarz Częstochowa

12 czerwca startuje, z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronowirusa, najlepsza liga świata PGE Ekstraliga. Na początek zmagań ELTROX Włókniarz Częstochowa zmierzy się na Arena zielona-energia.com z MRGARDEN GKM Grudziądz.

W ostatnich latach nie brakowało emocji w spotkaniach tych drużyn. Szczególnie, gdy chodzi o potyczki na częstochowskim torze. Walka zazwyczaj była emocjonująca i toczyła się do ostatniego biegu i dosłownie ostatnich metrów. Trzy z czterech ostatnich rywalizacji między tymi zespołami kończyło się bez rozstrzygnięcia. Warto przypomnieć szarżę Leona Madsena podczas zwycięskiego remisu dla Włókniarza Częstochowa w 2018 roku. Remis ten dał wówczas drużynie częstochowskich Lwów upragnione play-offy, a wszyscy kibice doskonale pamiętają atak naszego kapitana na ostatnim łuku, kiedy to wyprzedził Antonio Lindbaeck‘a.

Warto zaznaczyć, że grudziądzanie bardzo lubią częstochowski tor. Celem na ten sezon to z pewnością play-offy, o których przed sezonem wspomina sternik MRGARDEN GKM Grudziądz Marcin Murawski w rozmowie z Radiem PiK – Wiadomo, że gospodarze to jeden z faworytów całej ligi, mają bardzo mocny skład, ale my również nie mamy się czego wstydzić. Nasza kadra wygląda bardzo solidnie. Z każdym możemy w tym sezonie wygra.

Jeśli chodzi o kadrę to w zespole z Grudziądza doszło do jednej zasadniczej zmiany. Mianowicie za  Antonio Lindbaeck‘a przyszedł z Falubazu Zielona Góra Nicki Pedersen. Duńczyk, wydaję się być wzmocnieniem drużyny z Gołębiem na plastronie. Jeśli dodamy do tego doświadczoną, pozostałą kadrę grudziądzan to w zestawieniu z drużyną ELTROX Włókniarza Częstochowa, możemy spodziewać się znowu ekscytującego spotkania.

Jeśli chodzi o kadrę na piątkowy mecz to w drużynie gospodarzy, żadnych niespodzianek nie ma. Trener Marek Cieślak powołał do boju najsilniejsze zestawienie. Jedyną zagadką było obsadzenie miejsca drugiego juniora. Partnerem Jakuba Miśkowiaka w formacji juniorskiej został Mateusz Świdnicki.

Choć mecz odbędzie się bez udziału kibiców, to na pewno emocji nie zabraknie. Zapraszamy do śledzenia transmisji na kanale ELEVEN SPORTS 1 w piątek 12.06 od godziny 20.15.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

9. Leon Madsen

10. Rune Holta

11. Fredrik Lindgren

12. Paweł Przedpełski

13. Jason Doyle

14. Mateusz Świdnicki

15. Jakub Miśkowiak

MRGARDEN GKM Grudziądz

1. Nicki Pedersen

2. Krzysztof Buczkowski

3. Przemysław Pawlicki

4. Kenneth Bjerre

5. Artem Laguta

6. Marcin Turowski

7. Damian Lotarski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here