Startuj po wiedzę na Politechnice Śląskiej

0
117

Ponad 50 kierunków studiów i blisko 200 specjalności, nowoczesne laboratoria, tętniący życiem kampus w sercu aglomeracji śląskiej i kadra naukowa pełna pasji do nauki – na Politechnice Śląskiej trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Uczelnia z 75-letnią tradycją jako jedyna na Górnym Śląsku znajduje się w gronie 10. szkół wyższych w Polsce, które uzyskały status Uczelni Badawczej.


Masz wybór
W 13 wydziałach i 2 instytutach Politechniki Śląskiej kształci się obecnie ponad 18 tys. studentów. Chętni do podjęcia nauki mogą wybierać spośród ponad 50 kierunków studiów. Uczelnia oferuje również bezpłatne studia w jęz. angielskim a niektóre kierunki prowadzone są w systemie dualnym między innymi: Inżynieria Materiałowa, Logistyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Mechatronika czy Transport Kolejowy. Studenci jednocześnie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, co daje im większe szanse na rynku pracy. Według raportu przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak co dwunasty prezes w Polsce ukończył studia na Politechnice Śląskiej. Z kolei dziennik „Rzeczpospolita” stawia uczelnię na czwartym miejscu w kraju pod względem kształcenia ludzi sukcesu.


Mierz wysoko
Od ponad 10 lat na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo – Wschodniej a w jego ramach Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej, który szkoli przyszłych pilotów liniowych między innymi na lotnisku w Gliwicach. Kształcenie kadr dla branży lotniczej to jeden z priorytetowych kierunków rozwoju uczelni. Studia na Politechnice Śląskiej dają szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego już w okresie nauki dzięki ścisłej współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, światowymi liderami technologii Przemysłu 4.0 oraz pracodawcami w regionie. Studenci kształcą się w nowoczesnych laboratoriach takich jak na przykład Pracownia Nowoczesnych Systemów Prowadzenia Ruchu Kolejowego na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej. To największa w Polsce makieta w skali 1:87, złożona z 350 metrów torów, po których równocześnie może jeździć 12 pociągów sterowanych przez studentów z profesjonalnie wyposażonych komputerowych stanowisk.


Sky is the limit
Politechnika Śląska wspiera młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy, ale także w rozwijaniu ich zainteresowań i pasji. Na uczelni działa ponad 180 kół naukowych. Ich członkowie budują bolidy, motocykle elektryczne, konstruują roboty, drony czy łaziki marsjańskie. Pasja do nauki przynosi efekty – studenci odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej jak m.in.: PolSl Racing, Silesian Greenpower czy High Flyers.


Nie tylko szkiełko i oko
Nie samą nauką jednak student żyje. Politechnika Śląska to także jedna z najbardziej usportowionych uczelni w kraju. Studenci mierzą swoje siły w blisko 30 sekcjach sportowych takich jak koszykówka, siatkówka, kolarstwo górskie czy curling. 13 akademików zapewniających komfort mieszkania znajduje się w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu, w miastach gdzie tętni życie rozrywkowe i kulturalne. O to dba także Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” gdzie regularnie odbywają się spektakle, koncerty i imprezy.


Wszelkie informacje na temat oferty Politechniki Śląskiej i zasad rekrutacji można znaleźć na stronie www.rekrutacja.polsl.pl.

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here