Eltrox Włókniarz w niedzielę o godz. 16:30 powalczy o kolejne zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Rywalem Motor Lublin z Łagutą i Zagarem w składzie

0
293
źródło: ELTROX Włókniarz Częstochowa

Kibice Eltrox Włókniarza cały czas zastanawiają się nad decyzją co do przerwanego meczu ze Stalą Gorzów. O tym trzeba zapomnieć i skupić się teraz na niedzielnym meczu z Motorem Lublin.

W miniony weekend żużlowcy Eltrox Włókniarza ścigali się w Gorzowie ze Stalą. Po 10. biegach gospodarze prowadzili 32:28. Wówczas doszło do awarii prądu i sędzia przerwał spotkanie. Gospodarze wierzą w utrzymanie wyniku, a Włókniarz w walkower lub w powtórkę meczu.

Częstochowscy żużlowcy powinni koncentrować się teraz wyłącznie na niedzielnym spotkaniu z Motorem Lublin. Motor jeździ w kratkę. Ma na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Lublinianie przegrali we Wrocławiu i Lesznie, ale wygrali u siebie dwa spotkania: z Gorzowem i Rybnikiem, co może świadczyć, że są mocną drużyną na swoim torze.

W zespole Motoru najlepiej obecnie punktuje Duńczyk Mikkel Michelsen, który w klasyfikacji zawodników PGE Ekstraligi obecnego sezonu jest na 7. miejscu ze średnią biegową 2,19. Na 12. miejscu jest Matej Zagar (średnia 2,0). Słoweniec przez ostatnie sezony występował we Włókniarzu i teraz na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Żużlowcy Włókniarza będą też musieli uważać na starego znajomego Grigorija Łagutę i Jarosława Hampela. Parę młodzieżowców w Motorze tworzą Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow. Skład najpewniej uzupełni Jakub Jamróg, który o miejsce walczy z Pawłem Miesiącem. Jamróg jest podany w awizowanym składzie.

Można zaryzykować stwierdzenie, że Eltrox Włókniarz w obecnym sezonie jest niepokonany. Częstochowianie odnieśli trzy przekonujące zwycięstwa i nie wiadomo, jak zakończyłby się pojedynek w Gorzowie, gdyby nie został przerwany po 10. biegu. Teraz Eltrox Włókniarz powinien udowodnić swoją wartość i pokonać Motor.

O formę „Lwów” raczej nie trzeba się martwić. Zwyżkę formy zasygnalizował Paweł Przedpełski. Dzień po meczu w Gorzowie Leon Madsen wygrał pierwszą rundę SEC, a w minioną środę okazał się najlepszy podczas drugiej rundy SEC w Bydgoszczy. Kibice mogą liczyć na Jasona Doyla i Fredrika Lindgrena. Również młodzieżowcy Włókniarza Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki powinni poradzić sobie na swoim torze z rówieśnikami z Lubina.

Eltrox Włókniarz w niedzielę o godz. 16:30 powalczy o kolejne zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Rywalem Motor Lublin z Łagutą i Zagarem w składzie 1

Co ciekawe, w środę w Bydgoszczy na podium drugiej rundy SEC na najwyższym stopniu podium stanął żużlowiec Eltrox Włókniarza Leon Madsen, a drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Motoru Lublin: Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta. Pojedynki trzech najlepszych “rajderów” z bydgoskiego SEC będzie można zobaczyć w niedzielę przy ul. Olsztyńskiej.

Niedzielny mecz Eltrox Włókniarza z Motorem Lublin zaplanowano na godz. 16:30. Klub zachęca do zakupu wirtualnych biletów, bo na mecz z Motorem przeznaczono tylko ograniczoną ilość biletów.

Awizowane składy:

Motor Lublin: 1. Jakub Jamróg, 2. Grigorij Łaguta, 3. Matej Zagar, 4. Jarosław Hampel, 5. Mikkel Michelsen, 6. Wiktor Lampart, 7. Wiktor Trofymow.

Eltrox Włókniarz: 9. Jason Doyle, 10. Paweł Przedpełski, 11. Fredrik Lindgren, 12. Rune Holta, 13. Leon Madsen, 14. Mateusz Świdnicki, 15. Jakub Miśkowiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here