fbpx
Strona główna Polecane Parkometry w Częstochowie wyłączone

Parkometry w Częstochowie wyłączone

Zawieszenie osobistych kontroli pracowników płatnej strefy parkowania oraz wyłączenie parkometrów, za pomocą których kierowcy mogą opłacić parkowanie w mieście, taką decyzję podjął Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Jak podkreśla Zarząd, opłaty nadal obowiązują. Znieść je może bowiem jedynie Rada Miasta, która… w związku z obecną sytuacją prędko się nie zbierze.
-Decyzję o czasowym zawieszeniu kontroli wykonywanych osobiście przez pracowników na terenie strefy płatnego parkowania oraz wyłączeniu parkomatów podjęto w celu odciążenia komunikacji miejskiej i ułatwienia dojazdu opiekunom osób starszych w centrum Częstochowy — poinformował rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik.
MZDiT zapowiada, że “koordynacja strefy będzie do odwołania odbywać się w formie zdalnej” i przypomina, iż płatne parkowanie w strefie wciąż obowiązuje, a opłat można dokonywać za pomocą licznych służących do tego aplikacji.
Czy kierowcy będą z nich korzystać, wiedząc, że nie zastaną za szybą mandatu za brak opłaty? Odpowiedź na to pytanie jest raczej prosta.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here