fbpx
Strona głównaWiadomościDwulatek z gminy Kłomnice zbiera na operację serca w USA. Brakuje jeszcze...

Dwulatek z gminy Kłomnice zbiera na operację serca w USA. Brakuje jeszcze ponad miliona!

Szansą dla Aleksandra Filipowskiego – dwulatka z gm. Kłomnice – jest operacja serca w USA. Jej koszt jest ogromny, a brakuje jeszcze ponad miliona złotych.

Aleksander Filipowski to dwuletni mieszkaniec gm. Kłomnice. Chłopczyk pierwsze chwile swojego życia spędził na OIOM-ie z powodu niewydolności płuc i serca. W 28. dobie życia jego serce się zatrzymało. Lekarze cudem go odratowali. Dawano mu wówczas 30 proc. na przeżycie. Waleczny chłopiec i jego rodzice się nie poddali. Już pierwsza operacja, której został poddany była niezwykle poważna: kardiochirurdzy zdecydowali o odcięciu pnia tętnicy płucnej i przeszczepieniu dwóch gałęzi płucnych do aorty, aby zwiększyć ukrwienie płuc.

Dwulatek z gminy Kłomnice zbiera na operację serca w USA. Brakuje jeszcze ponad miliona! 1
Aleksander Filipowski (mat. Siepomaga.pl)

Po 2,5 miesiąca, które spędził w szpitalu, mógł wrócić do domu. Niestety, okazało się, że to dopiero początek cierpień.

-Wiedzieliśmy, że nadciśnienie, które powstało w płucach Olusia jest niebezpieczne, dlatego od razu zaczęliśmy się konsultować z najlepszymi kardiologami w Polsce. Niestety wszyscy rozkradali ręce i doradzali nam szukanie pomocy w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie. Operuje tam prof. Carotti, który jako jedyny w Europie ma doświadczenie w tak skomplikowanej wadzie, jaką ma Oluś. Lekarz zakwalifikował synka do operacji na 8 marca 2020 r. Niestety przez pandemię została ona odwołana, co podziałało na naszą niekorzyść – zaczął zamykać się shunt w sercu i konieczna była natychmiastowa operacja – wyjaśniają na stronie siepomaga.pl rodzice chłopca.

Trzynastogodzinną operację udało się przeprowadzić 9 lipca, jednak na całkowitą korektę wady było już za późno… Pojawiła się jednak nadzieja… Rodzice skontaktowali się z doktorem Frankiem Hanley’em z Lucile Packard Children’s Hospital w Stanford w USA. Ma on dokonać chirurgicznej rekonstrukcji maleńkich tętniczek płucnych. Niestety, koszt tej operacji jest gigantyczny, potrzeba blisko 4 milionów złotych.

Udało się już zebrać ponad 2,5 mln, rodzice i bliscy chłopca robią wszystko, by zdobyć brakującą kwotę. Pomóc w tym ma przede wszystkim zbiórka prowadzona właśnie za pośrednictwem Fundacji Siepomaga. Można ją znaleźć pod hasłem “Operacja ostatniej szansy! Ratujemy serduszko i życie Olusia!”. Dotychczas wsparło ją ponad 65 tys. osób. i każdy może dołączyć do tej grupy. Zbiórka zakończy się 21 marca.

Historię walecznego Olka można przeczytać też na stronie “Serduszko Aleksa Filipowskiego” na Facebooku – www.facebook.com/serduszkoaleksa. Tam też reklamowane są licytacje online na rzecz chłopca, które zaplanowano na 28 lutego na godz. 18 (to już trzecia edycja tego wydarzenia).

Dwulatek z gminy Kłomnice zbiera na operację serca w USA. Brakuje jeszcze ponad miliona! 2
mat. Facebook

Do pomocy chłopcu zachęca m.in. lider zespołu Feel Piotr Kupicha. Jego historię nagłaśniano również w mediach, m.in. w Radiu Katowice.

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here