fbpx

„Piknik Zdrowia” na Starym Rynku

W sobotę, 7 października pod hasłem dbania o zdrowie odbędzie się jesienny „Piknik Zdrowia”. O tym, jak ważna jest profilaktyka przypomną nam organizatorzy wydarzenia na Starym Rynku. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad oraz konsultacji medycznych i dietetycznych. Przygotowano też wiele atrakcji, m.in. występy zespołów The Storks i Chłopcy z Placu Broni.

Sobotnie wydarzenie jest efektem współdziałania różnych instytucji i podmiotów zajmujących się kwestiami zdrowotnymi – organizacji pozarządowych, PSSE, NFZ-u i częstochowskiego samorządu. Organizatorami wydarzenia są Rotary Club Częstochowa i PZU Zdrowie S.A.

Kluczem do zdrowego życia jest wczesne zapobieganie chorobom, czyli korzystanie z profilaktycznych konsultacji, porad, badań medycznych czy ćwiczeń. Organizatorzy imprezy mają sporo do zaproponowania dla osób, które postanowiły zadbać o dobrą kondycję i samopoczucie. Przekonywali o tym dzisiaj dziennikarzy w czasie spotkania zapowiadającego całe wydarzenie.

„Piknik Zdrowia” na Starym Rynku 1
Briefing prasowy zapowiadający Piknik Zdrowia

-O zdrowie musimy dbać nie tylko wtedy, gdy niedomaga bądź gdy jest zagrożone, ale także, gdy wszystko jest w porządku.  Dlatego samorząd – razem z partnerami takimi jak Rotary Club – wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcą zrobić coś dla swojego zdrowia. Kilkugodzinne spotkanie w plenerze będzie łączyło walory imprezy edukacyjnej i rozrywkowej, po to, aby zechciało wziąć w nim udział jak najwięcej z nas, jak najwięcej częstochowskich rodzin – zapowiadał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

– Dla uczestników pikniku zagrają zespoły The Storks i Chłopcy z Placu Broni, wystąpi iluzjonista Krystian Baczyński. a w loterii fantowej będzie rower rower firmy Giant – zdradzał szczegóły programu Longin Wałachowski, prezydent Rotary Club Częstochowa.

Do udziału w „Pikniku Zdrowia” zachęcał również Tomasz Kołodziejski, prezes Centrum Medyczne św. Łukasza, reprezentujący PZU Zdrowie.

„Piknik Zdrowia” na Starym Rynku 2
Briefing prasowy zapowiadający Piknik Zdrowia

W programie pikniku znalazły się takie wydarzenia, jak porady i konsultacje medyczne i dietetyczne, promocja samobadania przez częstochowskie „Amazonki”, pomiary ciśnienia, pulsu, saturacji, poziomu glukozy. Dodatkowo NFZ przybliży oferowane przez siebie programy profilaktyczne (takie jak: szczepienia, karta EKUZ, aplikacje internetowe dla pacjentów). Będzie można także oddać krew w mobilnym punkcie poboru.

Na pikniku największa uwaga skierowana będzie przede wszystkim na wczesną profilaktykę onkologiczną, porady onkopsychologiczne i badania genetyczne BRCA 1 w kierunku zapobiegania rakowi jajników i piersi – wszystko to w ramach miejskich programów profilaktycznych. Kontynuowana będzie także promocja programu rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej seniorów i szczepień przeciw grypie i pneumokokom.

„Piknik Zdrowia” na Starym Rynku 3
„Piknik Zdrowia” na Starym Rynkured., mat. UM Częstochowy, fot. Łukasz Kolewiński

Czytaj także: Mammobus po raz kolejny w Częstochowie już w październiku

„Piknik Zdrowia” na Starym Rynku 4
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/