Drugie miejsce Filipa Tylińskiego z SP Turów w „XXXI Złotej Mili Częstochowy”

W sportowej rywalizacji międzyszkolnej „XXXI Złotej Mili Częstochowy” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy uczeń 8 klasy Filip Tyliński zajął drugie miejsce.

drugie miejsce 2

Z powodu pandemii po długiej przerwie, bo aż dwóch latach wróciła w końcu sportowa rywalizacja między szkołami. W tym roku w „XXXI Złotej Mili Częstochowy” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy ze Szkoły Podstawowej w Turowie (Gmina Olsztyn) z klasy 8 wystartowało dwóch uczniów:

• Filip Tyliński;
  • Oskar Gawron.

Współzawodnictwo było ostre. W walce na 1/2 mili rocznik 2008 Filip Tyliński zawalczył i tym samym wbiegł na metę jako drugi. Uczeń z SP w Turowie stanął na podium, otrzymując medal i pamiątkową statuetkę.

Kolejny uczeń z Turowa, Oskar Gawron również nie zawiódł i uplasował się na wysokim V miejscu.

Obydwóch chłopaków do zawodów przygotowała nauczyciel wychowania fizycznego Wanda Woźniak.