fbpx
Strona głównaPolecaneFundacja Oczami Brata zrealizuje rządowy program za 1,5 mln zł

Fundacja Oczami Brata zrealizuje rządowy program za 1,5 mln zł

Fundacja Oczami Brata otrzymała dofinansowanie o wartości 1,5 mln zł na realizację Rządowego Programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami” edycja 2020-2021.

– To zrozumienie i wyrównanie szans dla wszystkich osób o szczególnych potrzebach.
Dla wielu takie wsparcie to szansa na bardziej samodzielne i aktywne życie, jest powszechną formą pomocy w licznych krajach europejskich – mówi Paweł Bilski, fundator i prezes zarządu Fundacji Oczami Brata.

Celem jest wprowadzenie usługi asystenta, jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Mają one możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy asystenta m. in. przy wykonywaniu codziennych czynności, załatwieniu spraw urzędowych czy podejmowaniu aktywności społecznej, przez 30 lub 60 godzin w miesiącu. Chodzi o pomoc w wyjściu, powrocie oraz/lub
dojazdach w wybrane przez uczestnika miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne/sportowe) w wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej).
Zadanie finansowane jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób
Niepełnosprawnych.

-Fundacja Oczami Brata świadczenie usług asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnością rozpoczęła już w 2015 roku. Jako pierwsza z organizacji rozwijała model asystentury społecznej w Częstochowie, od początku dążąc do profesjonalizacji zawodu Asystenta Osoby Niepełnosprawnej w Polsce, należąc do Ogólnopolskiej Koalicji na Rzecz Usług Asystenckich – dodaje Paulina Fronczak, wiceprezes zarządu Fundacji Oczami Brata.

Fundacja planuje kontynuację wsparcia asystenckiego dla ponad 100 osób – zarówno dorosłych osób z niepełnosprawnością jak i dzieci. Prowadzi więc ciągłą rekrutację mieszkańców Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.
Zainteresowanych wzięciem udziału w programie Fundacja prosi o kontakt telefoniczny pod numerem: 533-527-368 lub mailowy pod adresem: [email protected]
Organizacja zachęca również do zgłoszeń do pracy na stanowisko Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej (oferuje przygotowanie do pracy).
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.oczamibrata.pl

Redakcja (mat. Fundacji Oczami Brata)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here