fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneDokonał 13 włamań jednej nocy. „Pracowity” złodziej trafił w ręce policji

Dokonał 13 włamań jednej nocy. „Pracowity” złodziej trafił w ręce policji

Częstochowska policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę, który jednej nocy włamał się do 13 lokali na terenie miasta. Tydzień wcześniej „pracowity” złodziej był sprawcą rozboju na Błesznie. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

-W nocy z 28 na 29 grudnia 2021 roku doszło do szeregu włamań do lokali na terenie Częstochowy – przekazuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa policji w Częstochowie. – Kryminalni skrupulatnie sprawdzali zgromadzone w sprawie informacje i analizowali każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na sprawcę. Po dwóch dniach wnikliwej pracy zatrzymali oni 33-letniego mieszkańca Częstochowy. Był to znany częstochowskim stróżom prawa recydywista, który już wcześniej był karany i odsiadywał karę więzienia za podobne przestępstwa – dodaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak się okazało w trakcie dochodzenia, zatrzymany złodziej kilka dni wcześniej, bo 18 grudnia, razem ze swoim wspólnikiem, napadł i okradł przechodnia w dzielnicy Błeszno w Częstochowie.

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec przestępcy tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące 33-latek spędzi teraz w areszcie.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia, natomiast za rozbój do 12. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, kara może zostać podwyższona o połowę.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -