fbpx

W Zespole Szkół w Koniecpolu otwarto wirtualną strzelnicę. Inwestycja kosztowała 193 tys. zł

W piątek, 10 marca, oficjalnie oddano do użytku wirtualną strzelnicę przy Zespole Szkół w Koniecpolu. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 193 809 zł.

W Zespole Szkół w Koniecpolu otwarto wirtualną strzelnicę. Uroczystość oddania jej do użytku odbyła się 10 marca.

– Ciesze się, że ta nasz inicjatywa została dostrzeżona. To nie są duże pieniądze, ale jak widać, czasem za mniejsze kwoty można zrobić rzeczy wartościowe. Ta dzisiejsza uroczystość pokazuje, że tam, gdzie można, próbujemy startować z ciekawymi pomysłami – zaznaczył Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski. – Czy to pierwsza i ostatnia strzelnica w powiecie tego jeszcze nie wiem. Powiat jest rozległy, żeby tu przyjechać z Blachowni trzeba przejechać ok. 70 km. Pewnie znajdą się osoby, dla których to nie będzie problem, ale chcielibyśmy, żeby ta siatka była zdecydowanie gęstsza. Jest to ważne nie tylko ze względów obronnych, ale to również bardzo ważny sport olimpijski, w którym mamy wiele sukcesów – dodał.

W Zespole Szkół w Koniecpolu otwarto wirtualną strzelnicę. Inwestycja kosztowała 193 tys. zł 2
Otwarcie wirtualnej strzelnicy przy Zespole Szkół w Koniecpolu (mat. Starostwa Powiatowego w Częstochowie)

Uroczystość zgromadziła oprócz władz powiatowych, także przedstawicieli służb mundurowych, m.in.: Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie, Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i Koniecpolu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, a także Nadleśnictwa Koniecpol.

– Dziękujemy Ministerstwu Obrony Narodowej za dofinansowanie, które wyniosło 75 proc. kosztów inwestycji. Jest to kolejny nabytek dla naszej szkoły. Dobrze to świadczy o szkole, która pozyskała w ostatnich latach ponad 3,5 mln złotych – zauważył Jan Miarzyński, Wicestarosta Częstochowski.

Program „Strzelnica w powiecie”, w ramach którego sfinansowano strzelnicę w Koniecpolu, ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

W Zespole Szkół w Koniecpolu otwarto wirtualną strzelnicę. Inwestycja kosztowała 193 tys. zł 3
Otwarcie wirtualnej strzelnicy przy Zespole Szkół w Koniecpolu (mat. Starostwa Powiatowego w Częstochowie)

– Dziękuje kolegom z zarządu, którzy wybrali Koniecpol z 375 uczniami, na miejsce pierwszej strzelnicy. Bardzo ważne jest, aby strzelectwo się rozwijała, aby dla młodzieży, stało się pasją i sportem – zaznaczył Gwidon Jelonek, członek zarządu powiatu. – Mamy jeszcze projekt boiska sportowego przy naszej szkole, a także będziemy startowali z naborem do klasy sportowej, która mam nadzieję, będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych – dodał.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 193 809 zł, dotacja celowa finansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej to 143 419 zł.

mat. Starostwa Powiatowego w Częstochowie