Deszcz medali dla uczniów częstochowskiej siódemki

Ostatnie dwa weekendy dla uczniów lekkoatletycznych klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 7 były wyjątkowo udane. Wszystko za sprawą znakomitych wyników, jakie uczniowie osiągnęli w Raciborzu podczas Halowych Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce.

Uczniowie lekkoatletycznych klas sportowych w barwach klubu CKS Budowlani reprezentowali nie tylko swoją szkołę, ale również Częstochowę. Wyniki, jakie osiągnęła reprezentacja przyprawiają o zawrót głowy. Zwłaszcza, że mistrzostwa zrzeszyły blisko 600 młodych zawodników z 26 klubów z województwa śląskiego.

medale dla uczniów
źródło: SP nr 7 w Częstochowie

Nasi zawodnicy osiągnęli rekordy życiowe, czołowe miejsca, a z 20 medali zdobytych dla Częstochowy, aż 14 należy do zawodników z Siódemki. Medale zdobyli: Emilia Majewska – złoty medal w biegu na 60 m przez płotki oraz srebrny medal w biegu na 300m. Mateusz Pędziwiatr zdobył srebrny medal w biegu na 60m i srebrny medal na 300m. Natan Kantorysiński otrzymał złoty medal w skoku dal, natomiast Miłosz Piasecki złoty medal w biegu na 600m, natomiast Wiktor Wala w tej samej konkurencji. W kategorii dziewcząt, również w tej samej konkurencji, Jagoda Trybuła zdobyła srebrny medal, a Amelia Młynarczyk brązowy. Weronika Wójtowicz otrzymała brązowy medal w skoku w dal, a Zuzanna Pietrasińska brązowy medal w biegu na 1000m.

SP nr 7 w Częstochowie

Rekordami życiowymi mogą pochwalić się również Ignacy Całko w biegu na 300m, Kryspin Michalik w biegu na 60m i 300m, Paulina Deska i Wiktoria Męcik w biegu na 300m oraz Natalia Walaszczyk w biegu na 1000m. W kategorii młodzików srebrny medal zdobyła Julia Trąbczyńska w biegu na 60m przez płotki i Martyna Cendrowska w wymagającym biegu na 2000m.

Ogrom pracy, jaką uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie wkładają w treningi przynosi zamierzone efekty. Skutki wysiłku są widoczne w osiąganych przez nich wynikach.