Derby Częstochowy w 2 lidze ponownie dla koszykarzy Iskry

W środę w hali UJD rozegrano derby Częstochowy w koszykówce. W pojedynków dwóch 2-ligowych drużyn koszykarze Iskry pokonali po raz drugi w tym sezonie AZS Częstochowa.

Pierwsze derby Częstochowy między AZS-em i Iskrą zostały rozegrane 20 października 2021 roku. Wówczas w Hali Polonia wygrali zawodnicy Iskry 97:65. Kibice koszykówki w Częstochowie z niecierpliwością czekali na mecz rewanżowy. Niestety, ale odbył się on w środę bez udziału kibiców. Pod koszami ponownie lepsza okazała się Iskra, która pokonała AZS…

Iskra od początku spotkania narzuciła swój styl gry. Gospodarze szybko atakowali, celnie rzucali i dobrze bronili. Po pierwszych 10 minutach prowadzili 27:14. Przed przerwą powiększyli przewagę do 18 punktów.

Koszykarze AZS Częstochowa nie mogli znaleźć recepty na Iskrę również w trzeciej kwarcie. Gospodarze wygrali ją 25:16 i ich przewaga przed ostatnią kwartą wynosiła 27 punktów.

Jedynie w czwartej części meczu AZS pokonał Iskrę 30:29 i zmniejszył porażkę do 26 punktów…

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Adrian Płaczek, który rzucił aż 40 punktów. Wspierali go Adam Michalak (20 punktów) i Jarosław Fomiczow (19 punktów). Dla AZS-u najlepiej punktował Marcin Majcherek, który zdobył 20 punktów. Pomagali mu Dawid Józefowski (19 punktów) i Tomasz Nogalski (15 punktów).

Iskra Częstochowa – AZS Częstochowa 113:87 (27:14, 32:27, 25:16, 29:30)

Iskra: A. Płaczek 40, A. Michalak 20, J. Fomiczow 19, W. Michalak 13, M. Czekaj 8, W. Szostak 4, M. Kwasek 3, D. Dędek 2, V. Muradyan 2, P. Muskała 2, K. Halbiniak 0.

AZS: M. Majcherek 20, D. Józefowski 19, T. Nogalski 15, M. Boruc 9, S. Spychała 6, P. Młynarczyk 6, K. Hajduś 5, P. Łaszewski 4, K. Ligęza 2, D. Rak 1.