Siatkarze Exact Systems Norwid pokonali uczniów z SMS PZPS Spała za 3 punkty

Siatkarze Exact Systems Norwid w środę wzbogacili się o 3 punkty w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie pokonali ostatni w tabeli SMS PZPS Spała 3:1.

Środowy mecz siatkarze Exact Systems Norwid rozpoczęli bardzo dobrze. W inauguracyjnym secie gospodarze wygrali z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS 25:20. W drugiej partii młodzież z SMS-u postawiła wysoko poprzeczkę, ale siatkarze trenera Piotra Gruszki wygrali 25:23 i objęli prowadzenie w meczu 2:0 z najsłabszym zespołem Tauron 1 Ligi.

Kiedy kibice Exact Systems Norwid spodziewali się szybkiego spotkania, goście niespodziewanie zaczęli jeszcze lepiej grać w trzecim secie, a gospodarze całkowicie „stanęli”. SMS PZPS w pewnym momencie prowadził 22:12! Ostatecznie goście pokonali częstochowian do 15 i zmniejszyli straty w setach na 1:2.

Przed czwartym setem trener Gruszka musiał powiedzieć swoim siatkarzom kilka mocnych słów. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 5:1, 6:4, 11:6, 14:8 i 18:9. Ostatecznie gospodarze utrzymali wysoką przewagę. Wygrali 25:14 i mogli cieszyć się z 8 zwycięstwa w sezonie.

Środowe zwycięstwo z SMS PZPS Spała było 8 wygraną Exact Systems Norwid w rozgrywkach Tauron 1 Ligi. Częstochowianie po 20 rozegranych meczach mają 24 punkty i zajmują 11. pozycję w tabeli.

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:1 (25:20, 25:23, 15:25, 25:14)

Exact Systems Norwid: Biliński, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Mucha, Sługocki (libero) – Kowalski, Wnuk, Zawalski, Popiela.