fbpx
Strona głównaMotoryzacjaDaleko zajedziesz tylko z dobrym akumulatorem

Daleko zajedziesz tylko z dobrym akumulatorem

Gdy nagle przychodzi mróz i temperatura spada, co w naszym klimacie w styczniu nie powinno być żadnym zaskoczeniem, okazuje się, że nie każdy samochodów od razu odpala i jest gotowy do jazdy. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, nie każdy zawczasu zadbał o akumulator w swoim aucie.

Tymczasem systematyczne sprawdzanie akumulatora, szczególnie przed zimą, to jeden z podstawowych obowiązków każdego kierowcy. Bateria w samochodzie dobrej jakości może nam służyć 4-5 lat. Jak jednak o każdą część w samochodzie należy o nią dbać. Wymieniać, jeśli to konieczne, bo nic nie działa wiecznie, ale przede wszystkim pomyśleć o przeglądzie zanim zupełnie odmówi nam posłuszeństwa.

Część czynności konserwacyjnych możemy dokonać sami, sprawdzając stan połączeń oraz stan naładowania akumulatora. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów. Usługi fachowe oferują nam firmy, które dysponują niezbędnymi urządzeniami pomiarowymi oraz posiadają bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki systematycznym przeglądom konserwacyjnym zapewnimy naszemu akumulatorowi dłuższe życie i uchronimy się od nieprzyjemnych niespodzianek.

Równie ważny, jak systematyczna konserwacja, jest wybór odpowiedniego akumulatora. Tutaj również warto zasięgnąć porady specjalisty. Kupując akumulator szukajmy producenta sprawdzonego, którego sprzęt posłuży nam kilka lat.

Na rynku mamy obecnie duży wybór samochodowych baterii, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wśród tych drugich z pewnością największe doświadczenie w produkcji ma firma ZAP. Jej akumulatory napędzają samochody nie tylko w Polsce, ale również w 60 innych krajach na całym świecie. Akumulatory ZAP cieszą się szczególną popularnością w krajach skandynawskich, a także na Bliskim Wschodzie.
Samochody z bateriami wyprodukowanymi w Piastowie jeżdżą po drogach mroźnej Północy, jak i upalnej Afryki i Azji. Doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, zarówno w upale, jak i w czasie dużych mrozów. Będą więc idealne również dla naszego samochodu.

Swoje akumulatory podwarszawska fabryka produkuje zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi. Bogata oferta producenta zawiera wiele typów akumulatorów do różnych zastosowań, w tym: akumulatory rozruchowe do pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych, maszyn budowlanych, pojazdów wojskowych, lokomotywach, fotowoltaice, oraz coraz prężniej rozwijającej się dziedzinie hobby (camper, offroad, zasilanie awaryjne, praca buforowa).

Sukces firma, oparta wyłącznie na polskim kapitale, zawdzięcza umiejętnemu zarządzaniu, a także udanemu połączeniu nowoczesnej myśli technologicznej z wyśmienicie wykształconą kadrą inżynierską.
ZAP Sznajder Batterien S.A. produkuje najwyższej jakości baterie, które spełniają oczekiwania najwybredniejszych klientów. Z powodzeniem konkuruje na całym świecie z innymi uznanymi markami. Najlepiej świadczy o tym fakt, że aż ponad 70 procent produkcji podwarszawskiej spółki trafia na eksport.
Fabryka posiada certyfikaty ISO potwierdzające wysoką jakość produkcji oraz zgodność z normami ochrony środowiska. Wszystkie akumulatory tego zakładu są nie tylko niezawodne, ale także, co bardzo istotne, nadają się do recyklingu zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami ochrony środowiska naturalnego.

Na rynku motoryzacyjnym pojawia się coraz więcej samochodów z tzw. systemem „Start&Stop”, które wymagają specjalnie przygotowanych baterii. ZAP ma je także w swojej ofercie. Są to na przykład akumulatory wykonane w technologiach AGM (Absorbent Glass Mat), oraz EFB (Enhanced Flooded Battery). Akumulatory AGM i EFB mogą być także stosowane w zwykłych pojazdach jako baterie klasy Premium.

Szczegóły na temat oferty firmy ZAP znaleźć można na stronie www.zap.pl.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska