fbpx
Strona głównaEdukacjaZdobywaj wiedzę u najlepszych!

Zdobywaj wiedzę u najlepszych!

Status Uczelni Badawczej, nowoczesne metody kształcenia, laboratoria na światowym poziomie, współpraca z biznesem, przyjazny studentom kampus, koła naukowe wspierające rozwój zainteresowań i pasji, 75 lat tradycji – z Politechniką Śląską rozwiniesz skrzydła.

Zdobywaj wiedzę u najlepszych! 1

Politechnika Śląska kształci na ponad 50 kierunkach studiów (w tym blisko 30 w języku angielskim) w obrębie 12 dyscyplin naukowych. Studenci zdobywają wiedzę w formie Project Based Learning, czyli opracowują konkretne rozwiązania w interdyscyplinarnych grupach. Niektóre kierunki prowadzone są w systemie dualnym, łącząc naukę z pracą. Najbardziej uzdolnieni studenci mogą rozwijać skrzydła pod okiem wybranego nauczyciela akademickiego – na uczelni działa program mentorski, dzięki któremu studenci mogą dostosować ścieżkę kształcenia do swoich zainteresowań. Z kolei doktoranci mogą prowadzić badania naukowe we współpracy z przemysłem rozwiązując konkretne problemy przedsiębiorstw. Uczelnia zrealizowała już ponad 200 doktoratów wdrożeniowych co czyni ją liderem w Polsce.

Nasi studenci mają szanse na zdobycie stypendium Rektora za wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Ciekawi świata mogą skorzystać z Letniej i Zimowej Szkoły, projektu pozwalającego na spędzenie wakacji w uczelni zagranicznej, w której organizowane są zajęcia akademickie. Dla zainteresowanych dłuższym pobytem zagranicą dostępne są programy Erasmus. Nasi studenci mogą także zdobyć podwójny dyplom ukończenia studiów z wybranymi uczelniami w Europie, a chętni do podróży za ocean powinni zainteresować się interdyscyplinarnym projektem semestralnym, który Politechnika Śląska prowadzi z Uniwersytetem Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

Kształcimy ludzi sukcesu, prawie 10 procent najwyższych menedżerów w Polsce ukończyło Politechnikę Śląską, zajmujemy 4. miejsce wśród szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

(Zdjęcie ilustracyjnepixabay)


- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here