fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaFestiwal "Czytaj!" w Częstochowie. Wtorek z "Bitwą umysłów", środa z "Zawodowym oszustem"

Festiwal „Czytaj!” w Częstochowie. Wtorek z „Bitwą umysłów”, środa z „Zawodowym oszustem”

Trwa jubileuszowy Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. 7 września przyniesie m.in. „Literacką Bitwę Umysłów”, kolejny dzień zaś spektakl „Zawodowy oszust”.

10. edycja Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikat wystartowała w sobotę, 4 września (o jubileuszu piszemy m.in. TUTAJ). W tym roku literackie atrakcje trwają aż dziewięć dni!

Literacką imprezę zainaugurowała „Wymiana książki”. Kolejne dni przyniosły zaś choćby grę miejską „Seria (nie)fortunnych zdarzeń”, spotkania z Robertem Małeckim i Radkiem Rakiem czy debatę „Nowy kanon lektur” (z udziałem m.in. Michała Rusinka).

Festiwal "Czytaj!" w Częstochowie. Wtorek z "Bitwą umysłów", środa z "Zawodowym oszustem" 1
10. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” (materiały organizatorów)

Tylko te kilka wydarzeń dobrze oddają to, że czytajowy program jest niezwykle różnorodny. A jakie atrakcje przygotowano na 7 i 8 września?

Wtorek rozpocznie propozycja dla najmłodszych wielbicieli literatury. O godz. 15 w Niepublicznym Przedszkolu Nibylandia (ul. Wodzickiego 68) odbędą się warsztaty plastyczne „Narysuj sobie bajkę”. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisywać należało się poprzez formularz dostępny TUTAJ.

O godz. 17 dojrzali miłośnicy festiwalu stawią się z pewnością w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Tam rozpocznie się spotkanie z autorką książki „Cukry” – Dorotą Kotas.

Festiwal "Czytaj!" w Częstochowie. Wtorek z "Bitwą umysłów", środa z "Zawodowym oszustem" 2
10. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” (materiały organizatorów)

Dzień zwieńczy „Literacka Bitwa Umysłów”, czyli interaktywny quiz drużynowy, w którym o wygranej decyduje wiedza i refleks. Miejscem rywalizacji będzie Pub Szuflada (al. Kościuszki 18). Start o godz. 20.30.

Na środę, 8 września także przewidziano trzy literackie propozycje. Listę otwiera spotkanie z powieściopisarką Anną Sudoł, które odbędzie się o godz. 17 we wspomnianej już „Szufladzie”. Godzinę później, w tym samym miejscu, z częstochowianami spotka się również ilustratorka Jaga Słowińska.

Festiwal "Czytaj!" w Częstochowie. Wtorek z "Bitwą umysłów", środa z "Zawodowym oszustem" 3
10. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” (materiały organizatorów)

Wieczór skradnie zaś „Zawodowy oszust”. To tytuł autorskiego spektaklu Dariusza Sosińskiego. Ten kaliski artysta bywał już w Częstochowie na Przeglądach Teatrów Ogródkowych, i na festiwalu „Czytaj!”. Prezentował m.in. swój legendarny już monodram „Tancerz mecenasa Kraykowskiego”. Najnowsza propozycja, to „Krzywe zwierciadło autobiografii”, w którym fikcja przeplata się z rzeczywistością. Spektakl grany będzie o godz. 20 na scenie OPK „Gaude Mater”.

Kolejne dni festiwalu wypełnią zaś m.in. czytanie performatywne prozy Anny Cieplak, koncert zespołu Tryp, wernisaż wystawy okładek autorstwa Łukasza Piskorka oraz warsztaty podstaw języka migowego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.festiwalczytaj.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -