fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka"Kino Seniora" w Częstochowie. Jakie propozycje OKF przygotował na wrzesień?

„Kino Seniora” w Częstochowie. Jakie propozycje OKF przygotował na wrzesień?

„Annette” i „Zupa nic”, to dwa tytuły, które starsi kinomani będą mogli obejrzeć w ramach cyklu „Kino Seniora”.

Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja” (Al. NMP 64) zaprasza starszych kinomanów na wrześniowe seanse prezentowane w ramach cyklu „Kino seniora”.

Pierwsze filmowe spotkanie zaplanowano na wtorek, 7 września. Wówczas wyświetlona zostanie „Annette”. Reżyser obrazu Leon Carax otrzymał nagrodę w Cannes. „Annette” to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Historia związku słynnego, ekscentrycznego komika stand-upowego Henry’ego i Ann, utalentowanej, pięknej sopranistki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, „dziecka nie z tego świata”, dziewczynki obdarzonej wyjątkowym darem wokalnym. Ojciec, popadający w alkoholizm, postanawia wykorzystać jej talent i sprawić, że kilkuletnia dziewczynka zostanie światowej sławy gwiazdą estrady.

Na ekranie m.in. Adam Driver, Marion Cotillard, Simon Helberg, Rila Fukushima i Natalie Mendoza.

Druga odsłona cyklu przypadnie zaś na 23 września. Ten dzień należał będzie do najnowszego filmu Kingi Dębskiej- „Zupa nic”. To słodko-gorzka opowieść o świecie dzieciństwa. Widzowie cofną się do czasów PRLu, by ponownie spotkać się z Martą i Kasią – siostrami, które w hicie „Moje córki krowy” próbowały odbudować swoją relację. Marta jest tu romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch…

Obsadę „Zupy nic” tworzą choćby Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Barbara Papis i Rafał Rutkowski.

Oba seanse rozpoczną się o godz. 12. Bilety na każdy z nich kosztują 10 zł. Szczegóły: www.okf.czest.pl.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -