fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaZdrowieCzy powinniśmy się bać cukrzycy? W Częstochowie odbędzie się bezpłatna konferencja z...

Czy powinniśmy się bać cukrzycy? W Częstochowie odbędzie się bezpłatna konferencja z udziałem lekarzy

W środę, 8 września Inter-Med Częstochowa zaprasza mieszkańców na bezpłatną konferencję z udziałem lekarzy. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Cukrzyca – zagraża też Tobie?”.

Inter-Med Częstochowa (ul. 1 Maja 27) w Częstochowie zaprasza mieszkańców na bezpłatne konsultacje organizowane w ramach projektu „Wczesne wykrywanie cukrzycy typu II u Mieszkańców Miasta Częstochowy na rok 2017-2021”. Konferencja odbędzie się w środę, 8 września w Galerii 4Arte przy ul. 1 Maja 27 (Budynek Centrum Medycznego i Biurowego). Początek o godz. 18, wstęp jest wolny.

Podczas wydarzenia obecne będą lekarz diabetolog -Elżbieta Przech oraz dietetyk kliniczny – Dagmara Kubat. To one opowiedzą częstochowianom o tym, co powoduje cukrzyce, czego należy się wystrzegać i na co zwrócić uwagę w swojej codziennej diecie. Warto dodać, że uczestnicy będą mieli możliwość zbadania sobie poziom cukru we krwi i uzyskać poradę lekarską i dowiedzieć się, czy stan kwalifikuje się to do dalszej diagnostyki i leczenia, które – według zapowiedzi – realizowane będą bezpłatnie w placówce Inter-Med Częstochowa (wszystko w ramach wspomnianego powyżej projektu).

Dane statystyczne dotyczące cukrzycy są niepokojące

Organizatorzy środowej konferencji alarmują, że dane statystyczne dotyczące cukrzycy są niepokojące. Szacuje się bowiem, że na świecie 422 miliony osób choruje na cukrzycę, z tego aż 179 milionów osób nie zostało zdiagnozowanych.

-Cukrzyca nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią na świecie. Niestety liczba zachorowań z roku na rok rośnie. Wraz z tym wzrostem nie idzie nasze świadome profilaktyczne działanie. Gdyby tak było, epidemię cukrzycy moglibyśmy zahamować. Co nas powstrzymuje przed odpowiednim profilaktycznym zachowaniem? Może brak wiedzy? – sygnalizują organizatorzy wydarzenia.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na Facebooku. Z kolei szczegółowy opis programu zdrowotnego „Wczesne wykrywanie cukrzycy typu II u Mieszkańców Miasta Częstochowy na rok 2017-2021” dostępny jest na stronie intermed24.com.pl.

Program ten finansowany jest ze środków Gminy Miasta Częstochowy i skierowany jest do osób pomiędzy 40., a 60. rokiem życia, u których występuje zespół metaboliczny (to współwystępowanie powiązanych ze sobą czynników ryzyka pochodzenia metabolicznego, sprzyjających rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych o podłożu miażdżycowym oraz cukrzycy typu II).

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -