fbpx
Strona głównaPodróżeNa festiwal wcale nie trzeba jechać daleko. Przykład? Czochraj Bobra Fest w...

Na festiwal wcale nie trzeba jechać daleko. Przykład? Czochraj Bobra Fest w Namysłowie

Festiwalowa wyprawa z Częstochowy i okolic wcale nie musi być daleka. Alternatywę krótkiej trasy, doborowego zestawu wykonawców i stosunkowo niskich cen karnetów przedstawia Czochraj Bobra Festival w Namysłowie.

Lato sprzyja festiwalowym klimatom. Wybór jest spory, największym ograniczeniem jest zazwyczaj dojazd i ceny karnetów. Przykłady? Choć w Gdyni w tym roku nie będzie Open’era, to pojawi się projekt Open’er Park. Jednak z Częstochowy najkrótsza trasa liczy ponad 5 godzin.

Z kolei jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych festiwali w Polsce, czyli Pol’and’Rock Festival opuścił Kostrzyn nad Odrą i przeniósł się na teren lotniska Makowice-Płoty, z Częstochowy to już przynajmniej 7 godz. samochodowej wyprawy. Na szczęście dla fanów tej imprezy z WOŚPowym sercem w tle, koncerty mają być transmitowane on-line. Dzięki temu na domówce będzie się można poczuć tak, jak na “woodstockowym” polu.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się również Męskie Granie, tegoroczna odsłona jest już 10. z kolei. Tutaj do wyboru są Kraków, Warszawa, Poznań i Żywiec (przed pandemią lista lokalizacji była dłuższa). Z Częstochowy najbliżej nam do Krakowa i Żywca, jednak bilety są już wyprzedane, a cena udziału w jednodniowej imprezie była dosyć wysoka – sięgała bowiem ok. 190 zł.

Z Częstochowy do Namysłowa w ok. 2 godziny

Na festiwal wcale nie trzeba jechać daleko. Przykład? Czochraj Bobra Fest w Namysłowie 1
Czochraj Bobra Festival 2021 (mat. Facebook)

Dogodną drogę i stosunkowo niskie ceny biletów, łączy w sobie Czochraj Bobra Festival w Namysłowie. Z Częstochowy to ok. dwugodzinna podróż samochodem. Tegoroczna, jedenasta już odsłona imprezy wypada od 16 do 18 lipca. O tym, że gwiazdą pierwszego dnia będzie częstochowski zespół Habakuk, pisaliśmy już na naszym portalu, jednak atrakcji szykuje się znacznie więcej!

I tak piątkową odsłoną imprezy o godz. 18 zainauguruje występ Deserptrain. Potem wystąpią również m.in.świętujący 35-lecie zespół Farben Lehre czy o ponad dekadę młodsi Podwórkowi Chuligani.

W sobotę, 17 lipca Czochraj Bobra Festival startuje już od godz. 16. Po występach choćby Fort BS czy Darmozjadów, szykuje się spotkanie z czołówką rockowej i punkrockowej sceny muzycznej. Od godz. 20.15 w plenerze królować będą kolejno Pidżama Porno, The Analogs, Kult i Zielone Żabki.

Ostatni festiwalowy dzień nie obniży lotów. Granie rozpocznie się o godzinę wcześniej, czyli o 15, na scenie pojawi się Skadyktator. Potem wartę przejmą choćby KSU, Dezerter, Kolaboranci, Strachy na Lachy i Dr Misio. Na finał, czyli o godz. 22.30 wystąpi Organek.

Ile kosztuje karnet?

Na festiwal wcale nie trzeba jechać daleko. Przykład? Czochraj Bobra Fest w Namysłowie 2
Mapa Czochraj Boba Fest 2021 (mat. prasowe)

Jeśli ktoś kupował karnet trzydniowy za pośrednictwem strony www.ticketmaster.pl, zapłacił za niego “tylko” 160 zł. Karnety te zakupione na miejscu kosztują zaś 180 zł. Podczas festiwalu będą dostępne także bilety jednodniowe. Kosztują one 100 zł (16 lipca), 130 zł (17 lipca) oraz 140 zł (18 lipca). Za darmo wchodzą za to dzieci do 13 roku życia (liczy się data urodzin). Na miejscu zapewniona będzie animatorka.

Na festiwal wcale nie trzeba jechać daleko. Przykład? Czochraj Bobra Fest w Namysłowie 3
Mapa Czochraj Boba Fest 2021 (mat. prasowe)

Parking mieści się ok. 100 m od pola namiotowego, płatność wynosi 30 zł za cały pobyt (potwierdzenie – bilet parkingowy). Oprócz tego, organizator zapewnia, że na terenie miasta w promieniu kilkuset metrów od festiwalu znajduje się kilka dużych ogólnodostępnych parkingów. Opłata za nocleg na polu namiotowym wynosi 40 zł od osoby (namiot) oraz 60 zł od osoby (kamper lub przyczepa kempingowa). Na pole nie wpuszczane będą samochody osobowe.

Organizator zapewnia darmowy dostęp do ToiToi i umywalni, a także – ze względu na upały – także do pryszniców. Regulaminy Czochraj Bobra Fest dostępne są przy wejściach na teren imprezy. Punkt informacyjny znajduje się w kasie biletowej.

Szczegóły można znaleźć na Facebooku – www.facebook.com/CzochrajBobraFestNamyslow.

A gdyby tak przedłużyć pobyt?

Na festiwal wcale nie trzeba jechać daleko. Przykład? Czochraj Bobra Fest w Namysłowie 4
Moszna park zamkowy

Dla tych, którzy po festiwalu mogą zarobić sobie przedłużony weekend, możliwości jest wiele. Sam Namysłów pochwalić się może m.in. zabytkowymi kościołami (np. późnogotyckim Kościołem par. pw. śś. Piotra i Pawła z pierwszej połowy XV w.), Bramą Krakowską z 1390 r., zamkiem książęcym, ratuszem z 57-metrową wieżą, zespołem browaru, cmentarzem żydowskim czy neorenesansową fontanną.

Z kolei z Namysłowa do Opola dojedziemy w ok. godzinę. To miejsce przyciąga wszystkich wielbicieli polskiej piosenki. Tu znajdą amfiteatr, Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki (z gwiazdami choćby Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, Olgi Jackowskiej, Marka Grechuty, Jacka Kaczmarskiego czy Grzegorza Ciechowskiego) czy Muzeum Polskiej Piosenki.

W Opolu warte uwagi są również np. Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego z XV w., Wieża Piastowska z 1300 r., neogotycka wieża ciśnień czy ratusz – wzniesiony w 1864 r. i przebudowany w 1936 r. (po zawaleniu się wieży) na wzór florenckiego pałacu Vecchio.

Jeśli udamy się nieco dalej, bo z Namysłowa licząc ok. 1,5 godz. drogi, to dotrzemy do Mosznej, gdzie znajduje się bajkowy zamek. Charakteryzuje go 365 pomieszczeń, 99 wież i imponujący park kwitnący azaliami.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Zamek Moszna. 365 pomieszczeń, 99 wież i imponujący park kwitnący azaliami

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -