fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEkologia„Godzina dla Ziemi”. Zgaś światło i przyłącz się do akcji!

„Godzina dla Ziemi”. Zgaś światło i przyłącz się do akcji!

W sobotę, 26 marca o godz. 20.30 odbędzie się akcja „Godzina dla Ziemi WWF”. By się do niej przyłączyć, wystarczy… zgasić światło.

Jak co roku, organizacja ekologiczna WWF zaprasza osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie do zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę. Czynem tym manifestuje się  swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi. „Razem zgaśmy światło dla planety” – zachęcają inicjatorzy akcji.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” (15. w Polsce i 16. na świecie) jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki.

Warto zaangażować się w tę ideę nie tylko poprzez zgaszenie światła 26 marca, ale przede wszystkim przez zmianę nawyków, które mogą negatywnie wpływać na środowisko. Czasem wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia i pomagać przyrodzie na co dzień. Niewielkie zmiany wprowadzone przez miliony ludzi pomogą zmienić los cennych ekosystemów. Szczegóły: www.wwf.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -