W dwudniowych zmaganiach w dniach 20-21 października tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa zajęły drugie miejsce w grupie „D” drugiego etapu i awansowały do trzeciej rundy Pucharu Europy ETTU.

Wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu podczas turnieju w Hiszpanii zanotowały jedno zwycięstwo i doznały jednej porażki. W piątkowy poranek ekipa spod Jasnej Góry wygrała z czeskim TT Moravsky Krumlov 3:1

W drugim meczu tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały 1:3 z gospodarzem Girbau-Vic TT. Honorowy punkt dla naszej drużyny wywalczyła Tetiana Bilenko. W meczu otwarcia Anastazja Dymytrenko uległa 1:3 Japonce Ari Abu. W drugiej grze Tetiana Bilenko wygrała 3:1 z zawodniczką nr 185  w rankingu światowym ITTF – Walijką Charlottą Carey. W trzecim starciu Alicja Łebek minimalnie przegrała 2:3 z Silvią Coll, a w piątym secie do 5. Zgodnie z regulaminem ETTU w piąte sety gra się do sześciu punktów. W czwartym pojedynku Tetiana Bilenko przegrała w czterech setach z Ari Abu.

Mimo porażki podopieczne Joanny Narkiewicz awansowały do trzeciej rundy Pucharu Europy ETTU zajmując drugie miejsce w grupie „D” drugiego etapu.

W trzeciej rundzie Pucharu Europy ETTU wystąpi osiem zespołów, po dwa najlepsze z każdej grupy drugiego etapu. Rywalizacja w trzeciej rundzie rozgrywana jest systemem pucharowym mecz i rewanż. Zaplanowano na 11 oraz 18 listopada. Losowanie będzie w środę 25 października.

TT Moravsky Krumlov – Bebetto AZS UJD Częstochowa 1:3

Lin Chia-Hsuan – Anastasiya Dymytrenko 1:3 (11:8, 8:11, 3:11, 6:11)

Marija Mikalauskyte – Tetyana Bilenko 1:3 (11:7, 11:11, 15:17, 7:11)

Ekaterina Chernyavskaya – Alicja Łebek 3:0 (11:5, 11:7, 11:8)

Lin Chia-Hsuan – Tetyana Bilenko 1:3 (11:8, 8:11, 12:14, 5:11)

Girau Vic TT – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1

Airi Abu – Anastasiya Dymytrenko 3:1 (5:11, 11:7, 11:3, 11:6)

Charlotte Carey – Tetyana Bilenko 1:3 (2:11, 4:11, 11:7, 4:11)

Silvia Coll – Alicja Łebek 3:2 (11:5, 7:11, 9:11, 11:5, 6:5)

Airi Abu – Tetyana Bilenko 3:1 (11:9, 11:9, 6:11, 11:7)

Foto i info: informacja prasowa klubu

Częstochowskie tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD awansowały do kolejnej rundy europejskich pucharów 2