fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowskie MZDiT remontuje coraz więcej ulic na Stradomiu

Częstochowskie MZDiT remontuje coraz więcej ulic na Stradomiu

Częstochowskie MZDiT remontuje coraz więcej ulic na Stradomiu. Inwestycje drogowe odbywają się w ramach samorządowego programu “Lepsza komunikacja w Częstochowie”.

[post_gallery]

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, liczba tegorocznych inwestycji w tej dzielnicy miasta wyraźnie pokazuje, że samorząd Częstochowy stara się sukcesywnie wyrównywać dysproporcje inwestycyjne pomiędzy peryferyjnymi częściami miasta a bardziej rozbudowanymi rejonami położonymi bliżej centrum i głównych ciągów komunikacyjnych.


W ostatnich miesiącach największą inwestycją drogową na Stradomiu była przebudowa ulic Artyleryjskiej i Kościelnej. Zakres robót na tych drogach był duży. Prace budowlane objęły odcinek od ul. Matejki do przedłużenia ul. Jagiellońskiej do ul. Kościelnej. Wybudowano tam m.in.: nową jezdnię, chodniki po obydwu stronach ul. Artyleryjskiej i po jednej stronie ul. Kościelnej. Przy realizacji inwestycji przebudowano ponadto: kanalizację deszczową i część przyłączy związanych z kanalizacją sanitarną. Razem z tymi praca wykonano również modernizację skrzyżowania z drogami poprzecznymi przylegającymi do ul. Artyleryjskiej i Kościelnej. Poprawi to z pewnością komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Ulica Kościelna przebudowana została jednocześnie na dalszym odcinku: od skrzyżowania z przedłużeniem ul. Jagiellońskiej do Kościelnej (czyli od okolic kościoła) do ul. Chopina.


Koszt prac w tym rejonie Stradomia, to blisko 6,5 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana z udziałem środków z Funduszu Dróg Samorządowych.
Jak zapowiada MZDiT, w najbliższym czasie pracami objęty zostanie pozostały fragment ul. Kościelnej wymagający modernizacji. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Piastowską do kładki nad rzeką Stradomką.


Prace, które są kontynuacją inwestycji sprzed dwóch lat, prowadzone są obecnie w ulicy Polnej, gdzie przebudowywany jest odcinek drogi od ul. Pirotechników do ul. Skrzetuskiego.


Wcześniej, również w ramach zadań objętych programem “Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, wybudowano miejsca parkingowe przy ul. Piastowskiej wraz z postojem Taxi.


W planach MZDiT jest modernizacja kolejnych ulic w tej dzielnicy, m.in. ulicy Oficerskiej w zakresie od ul. Łączności do ul. Skrzetuskiego.
(fot. MZDiT)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here