fbpx
Strona główna Polecane Częstochowskie MZDiT remontuje coraz więcej ulic na Stradomiu

Częstochowskie MZDiT remontuje coraz więcej ulic na Stradomiu

Częstochowskie MZDiT remontuje coraz więcej ulic na Stradomiu. Inwestycje drogowe odbywają się w ramach samorządowego programu “Lepsza komunikacja w Częstochowie”.

[post_gallery]

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, liczba tegorocznych inwestycji w tej dzielnicy miasta wyraźnie pokazuje, że samorząd Częstochowy stara się sukcesywnie wyrównywać dysproporcje inwestycyjne pomiędzy peryferyjnymi częściami miasta a bardziej rozbudowanymi rejonami położonymi bliżej centrum i głównych ciągów komunikacyjnych.


W ostatnich miesiącach największą inwestycją drogową na Stradomiu była przebudowa ulic Artyleryjskiej i Kościelnej. Zakres robót na tych drogach był duży. Prace budowlane objęły odcinek od ul. Matejki do przedłużenia ul. Jagiellońskiej do ul. Kościelnej. Wybudowano tam m.in.: nową jezdnię, chodniki po obydwu stronach ul. Artyleryjskiej i po jednej stronie ul. Kościelnej. Przy realizacji inwestycji przebudowano ponadto: kanalizację deszczową i część przyłączy związanych z kanalizacją sanitarną. Razem z tymi praca wykonano również modernizację skrzyżowania z drogami poprzecznymi przylegającymi do ul. Artyleryjskiej i Kościelnej. Poprawi to z pewnością komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Ulica Kościelna przebudowana została jednocześnie na dalszym odcinku: od skrzyżowania z przedłużeniem ul. Jagiellońskiej do Kościelnej (czyli od okolic kościoła) do ul. Chopina.


Koszt prac w tym rejonie Stradomia, to blisko 6,5 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana z udziałem środków z Funduszu Dróg Samorządowych.
Jak zapowiada MZDiT, w najbliższym czasie pracami objęty zostanie pozostały fragment ul. Kościelnej wymagający modernizacji. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Piastowską do kładki nad rzeką Stradomką.


Prace, które są kontynuacją inwestycji sprzed dwóch lat, prowadzone są obecnie w ulicy Polnej, gdzie przebudowywany jest odcinek drogi od ul. Pirotechników do ul. Skrzetuskiego.


Wcześniej, również w ramach zadań objętych programem “Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, wybudowano miejsca parkingowe przy ul. Piastowskiej wraz z postojem Taxi.


W planach MZDiT jest modernizacja kolejnych ulic w tej dzielnicy, m.in. ulicy Oficerskiej w zakresie od ul. Łączności do ul. Skrzetuskiego.
(fot. MZDiT)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here