W Blachowni będzie otwarte lodowisko

0
375

Gmina Blachownia mimo pandemii postanawia otworzyć miejskie lodowisko. Zasady korzystania z niego ulegną jednak zmianie.

W Blachowni będzie otwarte lodowisko 1
Fot: Gmina Blachownia

Na terenie gminy widać już pierwsze przygotowania do rozpoczęcia zimowego sezonu. Z boku budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Blachowni, na miejscu dodatkowego parkingu, przygotowany został teren pod budowę ślizgawki.

Niestety ze względu na pandemię lodowisko będzie działało w nadchodzącym sezonie na nieco innych zasadach, mimo to takie rozwiązanie na pewno pozytywnie wpłynie na nastroje mieszkańców, którzy w dobie pandemii będą chcieli poczuć się chociaż troszkę normalnie, tak jak w latach ubiegłych.

W Blachowni będzie otwarte lodowisko 2
Fot: Gmina Blachownia

– „Podjęliśmy decyzję o otwarciu miejskiej ślizgawki mimo pandemii, mając na uwadze pozytywny wpływ ruchu na świeżym powietrzu na organizm i samopoczucie – mówi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska.

 Oczywiście, lodowisko będzie działało w reżimie sanitarnym. O wprowadzonych zasadach wkrótce poinformujemy – dodaje.

Dla przypomnienia, lodowisko miejskie w całości należy do gminy Blachownia, która zakupiła je z własnych środków samorządu w kwocie 270 tys. zł.

Od samego początku ślizgawka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Rekord popularności padł w sezonie 2019/2020. Od 15 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku łyżwy zostały wypożyczone aż 5703 razy.  W poprzednim sezonie odnotowano około 4500 wypożyczeń.

W Blachowni będzie otwarte lodowisko 3
Fot: Gmina Blachownia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here