Częstochowskie akcenty podczas mistrzostw Polski juniorek w siatkówce

W Dębicy na Podkarpaciu został rozegrany turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. Sędzią pierwszym finału był Marcin Dobrzański z Częstochowy, a srebrny medal wywalczyła częstochowianka Nadia Siuda, która reprezentowała barwy MKS Kalisz.

Nadia Siuda to 16-letnia wychowanka Klubu Sportowego Częstochowianka. Aktualnie jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Szczyrk i siatkarką Energa MKS Kalisz. Podczas finału mistrzostw Polski w siatkówce, który odbył się w Dębicy, Siuda wywalczyła srebrny medal MP. Przypadła jej też nagroda „najlepszej rozgrywającej” mistrzostw.

Nadia pochodzi ze sportowej rodziny. Jej mama grała w siatkówkę i była zawodniczką m.in. Częstochowianki. Tata jest trenerem piłki nożnej.

Nadia Siuda ma na swoim koncie wiele medali z młodzieżowych mistrzostw zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i europejskiej. W swojej kolekcji posiada m.in.: srebrny medal w kat. „2” mistrzostw Polski, złoty medal w kat. „2” mistrzostw Polski, złoty medal w kat. „3” mistrzostw Polski, srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek (najlepsza rozgrywająca mistrzostw Polski młodziczek), srebrny medal mistrzostw Polski juniorek młodszych, srebrny medal EVZA U-16, – złoty medal EVZA U-17, 6. miejsce na mistrzostwach Europy U-16, 5. miejsce na mistrzostwach Europy U-17, powołania do kadry Polski U-14, U-16 i U-17. Wielokrotna mistrzyni Śląska oraz Wielkopolski, wicemistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wicemistrzyni Polski juniorek.

Podczas finału w Dębicy z bardzo dobrej strony zaprezentował się też częstochowski sędzia Marcin Dobrzański. Został nominowany do prowadzenia finału i meczu o złoty medal jako Sędzia 1. To kolejny finał mistrzostw Polski w wykonaniu arbitra z Częstochowy.

AK, fot: archiwum Marcina Dobrzańskiego