fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaZbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji częstochowski teatr odsłoni swoje...

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji częstochowski teatr odsłoni swoje kulisy

Chcąc uczcić swoje święto 25 marca (dla osób indywidualnych) oraz 28. marca (dla grup szkolnych) swoje drzwi szeroko otworzy Teatr im. A. Mickiewicza. Będzie to okazja, by poznać kulisy pracy instytucji.

Przed nami 61. Międzynarodowy Dzień Teatru, z tej okazji Teatr im. A. Mickiewicza proponuje bezpłatne zwiedzane swoich kulis. W piątek, 25 marca sekrety gmachu przy ul. Kilińskiego poznają osoby indywidualne. Zbiórkę przewidziano w holu kasowy, a zwiedzanie od godz. 15 do 17.

Z kolei w poniedziałek, 28 marca tajniki teatralnego świata zgłębiać będą grupy (maks. 25-osobowe). Tu zwiedzanie przewidziano od godz. 10 do 10.45, 11 do 11.45 i 12 do 12.45.

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji częstochowski teatr odsłoni swoje kulisy 1
mat. Teatru im. A. Mickiewicza

Oba terminy dostarczą okazji do poznania niedostępnych zwykle zakamarków teatru. Uczestnicy zobaczą magazyn kostiumów, wejdą na scenę kameralną i dużą, w jej kulis, kieszenie, przejdą się pod sceną i zerkną nawet do aktorskiej garderoby.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Działem Promocji – tel. (34) 372 33 27 (47, 57). Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona. Autorem projektu promującego obchody jest Marcin Kozierkiewicz – ilustrator, autor komiksów, pracujący na co dzień w modelatorni częstochowskiego teatru.

„Życzymy wielu ważnych chwil, których źródłem jest sztuka”

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji częstochowski teatr odsłoni swoje kulisy 2
Spektakl „Kandyd, czyli optymizm” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Przypomnijmy, ze Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na całym świecie od 1962 r. Jako datę świętowania wybrano 27 marca. Upamiętnia ona pierwszy sezon Teatru Narodów w Paryżu w 1957 r.

W niedzielę, w dniu swojego święta Teatr im. A. Mickiewicza zaprosi również na Międzynarodowy Salon Poezji, który odbędzie się pod hasłem „Artyści – Ukrainie”. Wydarzenie zaplanowano na godz. 16. Wieczorne obchody uczci zaś pokaz spektaklu „Kandyd, czyli optymizm” w reżyserii Rafała Szumskiego.

-Wszystkim Widzom, Miłośnikom i Ludziom Teatru życzymy wielu dobrych, ważnych, wzruszających chwil, których źródłem jest sztuka – przesyła życzenia dyrekcja i zespół Teatru im. A. Mickiewicza.

Szczegóły i repertuar na stronie www.teatr-mickiewicza.pl.

ZS

Czytaj także: 61. Międzynarodowy Dzień Teatru w Częstochowie: Róbmy sztukę – nie wojnę!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -