fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowski teatr inauguruje nowy sezon. Na początek będzie "Fałsz"

Częstochowski teatr inauguruje nowy sezon. Na początek będzie “Fałsz”

Zgodnie z zapowiedzą w ramach akcji “Teatr na wakacje” nowy sezon artystyczny rozpocznie się w Częstochowie wcześniej niż zazwyczaj. Już w środę, 18 sierpnia zainauguruje go spektakl “Fałsz”.

O projekcie “Teatr na wakacje” pisaliśmy już na łamach “Gazety Regionalnej” (szczegóły TUTAJ). Teatr im. Mickiewicza nie zakończył sezonu 2020/2021 wraz z końcówką czerwca. Po raz pierwszy instytucja wprowadziła bowiem także repertuar wakacyjny.

– Jesteśmy złaknieni grania i mamy nadzieję, że publiczność jest równie spragniona teatru. Chcemy nadrobić czas przestoju, zrekompensować wymuszone pandemią przerwy w działalności – wyjaśniał Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. Mickiewicza.

W efekcie sezon przedłużono do 11 lipca, a w tym czasie częstochowianie obejrzeli m.in. przedstawienia “Cudowna terapia” i “Trzy świnki”.

Po miesięcznej przerwie w działalności instytucji, pora na inaugurację sezonu 2021/2022. Wypada ona na połowę sierpnia, a nie jak zazwyczaj bywało końcówkę miesiąca lub pierwsze dni września.

Częstochowski teatr inauguruje nowy sezon. Na początek będzie "Fałsz" 1
Maciej Półtorak w spektaklu “Fałsz” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Sezon otworzy “Fałsz”

Tytuł, który wybrano na początek, nie jest przypadkowy, to “Fałsz” Lot Vekemans. To jedenasty już spektakl, który dla Teatru im. Mickiewicza zrealizował André Hübner-Ochodlo. Realizacja powstawała w pandemicznych warunkach, aktorów na scenie oddziela więc ściana z pleksi. Prapremiera spektaklu otworzyła we wrześniu 2020 r. sezon. Potem – w związku z koronawirusowymi obostrzeniami – teatr przez wiele tygodni pozostawał zamknięty dla publiczności.

“Fałsz” zobaczymy 18 sierpnia o godz. 19. W kolejnych dniach zobaczymy wszystkie premierowe tytuły minionego sezonu tj. “Pannonikę” w reżyserii Pawła Szumca, “Dziewiąty dzień księżycowy” w reżyserii Michała Zdunika oraz “Cudowną terapię” w reżyserii Tomasza Mana. Oprócz tego repertuar na sierpień dopełnią “Rytm w sercu”, “Trzy świnki”, “Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych” oraz “Łysa śpiewaczka”. Wszystkie bilety (zgodnie z wakacyjną promocją) kosztują 30 zł.

Częstochowski teatr inauguruje nowy sezon. Na początek będzie "Fałsz" 2
Próba do spektaklu “Pannonica” w Teatrze im. Mickiewicza (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Trzy premiery we wrześniu!

Pierwszy weekend września otworzy w częstochowskim teatrze komedia “Testosteron” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza. Potem rozpocznie się odliczanie do premiery “Strefy Zero”, czyli najnowszego spektaklu w reżyserii wspomnianego już André Hübnera-Ochodlo. Pokaz premierowy zaplanowano na 11 września, czyli 20. rocznicę zamachu na World Trade Center.

17 września swoją premierę będą miały “Żażynki” w reżyserii Tomasza Mana (to koprodukcja Teatru im. A. Mickiewicza i Fundacji Oczami Brata). A 25 września na teatralny afisz wkroczy odmieniona wersja muzycznego “Rytmu w sercu”.

Oprócz tych tytułów widzowie będą mogli obejrzeć we wrześniu “Cudowną terapię” i “Dziewiąty dzień księżycowy”. Bilety na wszystkie spektakle sprzedaje teatralna kasa przy ul. Kilińskiego 15, można je kupić także on-line (szczegóły TUTAJ).

Repertuar na sierpień i wrzesień dostępny jest na stronie www.teatr-mickiewicza.pl.

Zuzanna Suliga

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here