„Orszakowe kolędowanie” w Radomsku

0
344

Zamiast tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, który jak co roku przechodził ulicami Radomska, w tym z powodu pandemii będzie miał inną odsłonę, bo będzie to „Orszakowe kolędowanie”.

6 stycznia 2021 r., w środę odbędzie się już IX Radomszczański Orszak Trzech Króli. Niestety z powodu pandemii koronawirusa ta edycja będzie inna niż dotychczasowe, bo zamiast pochodu ulicami odbędzie się Orszakowe kolędowanie 2021 w radomszczańskich i okolicznych  parafiach.

W dniu Objawienia Pańskiego, po mszach świętych odbędzie się wspólne kolędowanie zgromadzonych parafian. Elementem, który będzie towarzyszył temu wydarzeniu, będą korony i inne orszakowe gadżety. Kolędowania będą nagrywane i umieszczane na stronach internetowych i mediach społecznościowych.

Dodatkowo dla dzieci radomszczańskich szkół podstawowych i przedszkoli zorganizowano konkurs. Uczniowie szkół podstawowych są zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na rodzinne wykonanie i nagranie ulubionej kolędy, a przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.  „Polski Orszak Trzech Króli”.

Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął KS. Arcybiskup Metropolita Częstochowski oraz Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc.

„Orszakowe kolędowanie” w Radomsku 1
Fot: UM Radomsko